Dekorasyon Mucizesi Katlanabilir Ahşap Tuğla

Gürçağ Özler, tasarımcı Adem Arıbaş’ın “diz eklemi çapraz bağlarını” ilham alarak katlanabilir ahşap tuğlayı üretti.

Tasarımcı Adem Arıbaş’ın “diz eklemi çapraz bağlarını” ilham alarak tasarım danışmanı Gürçağ Özler ile birlikte Hobi Endüstriyel Tasarım bünyesinde geliştirdikleri dünyanın ilk ve tek katlanabilir ahşap tuğlası ‘’Brick B’’, İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleşen Uluslararası Buluş Fuarı’nda görücüye çıktı.

Katlanabilir Ahşap Tuğla (1)

Alet-edavat, yapıştırıcı gerektirmeden katlanabilir ahşap tuğlalarla ile başta ev olmak üzere masa, yatak, köpek kulübesi gibi birçok eşya tasarlanabiliyor. Türk malı katlanabilir ahşap tuğla; inşaat, iç mimari, dekorasyon sektöründe önemli gelişmeleri de beraberinde getirecek.

Yüzde yüz Türk malı katlanabilir ahşap tuğla Brick B ile hiçbir usta gerektirmeden, 7’den 70’e herkes; vida, çivi, yapıştırıcı veya alet-edavat kullanmadan başta ev olmak üzere, bölücü duvar, yatak, masa, köpek kulübesi, fuar alanı dekorları gibi sayısız ürün tasarlayabiliyor.

Güvenilirliği en önemli özelliklerinden biri olan ve yatırımcıların dikkatini çeken katlanabilir ahşap tuğla aynı zamanda yaşayan bir ürün. Çünkü tasarımlarında değişiklikler yapılabiliyor, aynı ürün başka gereksinimler için tekrar tekrar kullanılabiliyor.

Katlanabilir Ahşap Tuğla (3)

Ustasız 10 Günde Ev Yapılabiliyor

Tasarımcı Adem Arıbaş katlanabilir ahşap tuğlanın inşaat sektörüne ve iç mimariye sayısız avantajlar sağlayacağını söyledi: “Katlanabilir ahşap tuğlanın yeryüzünde bir benzeri yok. Katlanabiliyor, tekrar tekrar kurulabiliyor. Molozu olmayan tek yapı malzemesi. Katlanabilir ahşap tuğla ile hiçbir ağır makina ve hatta iskele kullanılmadan 60 metrekarelik bir ev sıfırdan 4 kişi ile 10 günde yapılabiliyor.

Katlanabilir Ahşap Tuğla (2)

İstenildiğinde evin metrekaresi katlanabilir ahşap tuğlalarla büyütülebiliyor. Yani Brick B, hem yaşayan hem gelişen hem de canlı bir ürün. Nakliye hasarı sıfır. 4 kat küçülebilir olması da nakliye, depolama ve bir yerden bir yere aktarmada önemli kolaylıklar sağlıyor. Yüzde yüz geri dönüşümlü ve sürdürülebilir olmasıyla da gerçek bir çevre dostu. Tüm bu özellikleri de Brick B’nin tercih edilmesinde önemli rol oynuyor.”

Katlanabilir ahşap tuğla ile başta ABD, AB ülkeleri, Japonya gibi “kendin yap” /do it yourself) kültürünün ülkemizde gelişmesini de sağlayacak.

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Merhabalar bu güzel çalışmanızın devamını dilerken yarınlara daha güzelliklri taşırsınız İnşaallah. Tuğla adet fiyatı hususunda bilgi verirmisiniz.Selamlar.

    1. Merhaba Harun Bey,

      İyi dilekleriniz için teşekkür ederiz. Biz sayfamızda ürünün bilgisine yer veriyoruz, satış yapmıyoruz. Fiyatlar da markalara göre değişmektedir. Bu bilgi için doğrudan markalar ile iletişime geçmeniz gerekir. İyi günler dileriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu