Dekorasyonda Ahşap ile Doğal Görünüm

Anadolu’da binlerce yılık geçmişe sahip olan dekorasyonda ahşap, doğal ve sağlıklı bir yapı malzemesidir. Ahşap hem geleneksel hem de modern mimaride kullanılır. Bir yapı bütünüyle ahşaptan inşa edilebileceği gibi ahşap, ev içi kullanım için de uygundur.

Rikki Snyder
Görsel: Rikki Snyder

Kapı, pencere, yer döşemesi gibi pek çok farklı alanda tercih edilen ahşap, doğal ve sağlıklı bir yapı malzemesi olduğu gibi aynı zamanda dekoratiftir.

Siz de enerji öncelikli, ekolojik ve sağlıklı bir yapı için ev dekorasyonunuzda ve ev tercihinizde ahşap malzemeyi kullanabilirsiniz.

John Kraemer & Sons
Görsel: John Kraemer & Sons

Ahşap ile Doğal Görünüm

Yarı işlenmiş ahşap mobilyalarla tarzınızı yaratın.

Yalın ve yarı işlenmiş ahşap malzemeler, hem sizi doğada hissettirir, hem de modern bir çizgi yakalamanızı sağlar.  Yarı işlenmiş ahşap mobilyalarda açık renklerin yanı sıra, koyu ve vurgulu tonları da tercih edebilirsiniz.  Mobilyalarınıza mavi, fuşya, mor ve yeşil tonlarda yapacağınız kombinlerle göz alıcı bir stil yaratabilirsiniz. Şal desenli duvar kağıtları ile duvarlarınızı kaplarsanız, mobilyalarınız uyum içinde ön plana çıkacaktır. Aksesuar seçiminde basit ve sade formları tercih edin.

Yarı işlenmiş ahşap mobilyalar, evinizde kır havası estirirken, göz alıcı bir tasarım yaratmanızı da sağlar.

Nutshell Construction
Görsel: Nutshell Construction

Ahşap Kapılar

Selçuklular ve Osmanlılar’da sıklıkla tercih edilen ahşap sanatının muhteşem örneklerinden olan kapılar, evlere kattıkları estetik değerle dikkat çekicidir.

Dekorasyonunuzda kullanacağınız ahşap kapılarla şehrin betonla çevrili yapısından uzaklaşıp evinizi doğal yaşamın bir parçası haline getirebilirsiniz. Ahşap malzemeden yapılmış kapılar, sıcak dokusuyla evinize samimi bir hava katacak ve doğayı evinize getirecektir.

Rustic Dining Room
Görsel: Rustic Dining Room

Ahşap, ortamın nem dengesini koruması açısından sağlıklı oluşunun yanı sıra dekorasyonda eve farklılık da kazandırmaktadır.  Cilalayarak uzun yıllar boyunca kullanabileceğiniz ahşap kapılar, hem sağlıklı hem de dayanıklıdır. Canlı ve açık renklere boyayarak kullandığınız ahşap kapılarınız evinize ferahlık katacaktır.

Studio W
Görsel: Studio W

Mobilyada ve yapı malzemelerinde ahşap malzeme tercih ederek evinizin doğal bir görünüm kazanmasını sağlayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu