Dekorasyonda Ayna Kullanımı

Dekorasyonda ayna kullanmayı seviyorsanız önerilerimizi uygulayarak aynalarınızı göz alıcı hale getirebilirsiniz. Dekorasyonda ayna kullanımı nasıl olmalı?

Dekorasyonda ayna kullanımı ile evinizde zarif bir aura oluşturabilirsiniz. Bunun için ihtiyacınız olan tek şey dekoratif ayna modelleri arasından uygun olanı seçmek.

Çeşitli formlardaki aynalarınızı, dekorasyonunuza uygun yerlere yerleştirmeye özen gösterin. Eğer evinizde ışıltıyı seviyorsanız, parıltılı taşlar alın. Aldığınız taşları, aynanızın çerçevesi üzerine, çeşitli şekillerde ya da tamamen aynanın çevresini saracak şekilde, bir yapıştırıcı yardımıyla yapıştırın.

Evinizde tercih edeceğiniz ayna formlarını belirlemelisiniz. Ayrıca, aynaların kullanım alanlarına göre, kullanmayı düşündüğünüz aynanın boyutlarını saptamanız, alanın daralmaması açısından önemli olacaktır. Öncelikle evinizde tercih edeceğiniz ayna formlarını belirlemelisiniz. Ayrıca, aynaların kullanım alanlarına göre, kullanmayı düşündüğünüz aynanın boyutlarını saptamanız, alanın daralmaması açısından önemli olacaktır.

Özellikle boy aynası kullanımı, birçok ihtiyacı karşılayacağı için, mümkünse ayna kullanımında, boy aynası kullanımına öncelik verin. Kullanacağınız boy aynasını, yerleştireceğiniz alan geniş ise, ayaklı boy aynalarını tercih edebilirsiniz. Ayaklı boy aynası, her boydan insanın kullanımına uygun olması açısından, daha avantajlı olacaktır. Eğer aynayı kullanacağınız alan dar ise, duvara monte edebileceğiniz boy aynalarını kullanarak, alanınızın daralmasını engelleyebilirsiniz.

Dekorasyonda Ayna ile Hoş Görünüm

Aynalar başta evde olmak üzere, her yerde rahatlıkla kullanılan önemli aksesuarların başında gelir. Evin herhangi bir yerinde kullanılması o mekânın odak noktası haline gelmesini sağlar. Aynaların görünümünden çok kullanılan çerçeve de büyük önem taşır. Evin havasına uygun olarak seçilen aynalar odada bir bütünlük sağlar. Bunun için tasarlanmış klasik, modern, eskitme, eğlenceli ya da zarif olarak üretilmiş aynalar bulmak artık çok kolay. Aynayı koyacağınız alana göre yuvarlak, oval, kare yâda dikdörtgen kullanılabilir.

Küçüklü büyüklü aynaları, aynı duvarda kombinleyerek kullanın. Aynı çerçeveye sahip olan, farklı şekil ve büyüklükteki aynaları duvarda yan yana getirerek farklı bir görünüm elde edebilirsiniz. Daha modern bir görünüm için, geometrik aynaları tercih edin. Aynayı astığınız yer, odada odak noktası oluşturacağı için, yer seçimini iyi yapın.

Farklı boyutlardaki aynaları tek bir duvarda, istediğiniz sıraya göre asın. Aynaların boyutlarından çok, çerçevelerinin uyumlu olmasına özen gösterin. Bir konsol üzerine yerleştirdiğiniz aynanın önüne vazo, çiçek veya mumlar yerleştirebilirsiniz. Bu şekilde, dekoratif bir grup hazırlayabilirsiniz. Şöminenizin üzerine ayna yerleştirerek, mekanda odak noktası yaratabilirsiniz. Dikkat çekmek istediğiniz bölgelerde ayna kullanarak, kolayca odak noktası yaratabilirsiniz.

Duvarın tuğla mı, alçı duvar mı olduğunu tespit edin. Duvarın ne kadar ağırlık taşıyabileceğine bakın. Bazı aynalar ağır olduğu için, duvarınıza zarar verebilir.

Duvarın sağlamlığını kontrol ederken, aynayı asmak istediğiniz bölgede, elektrik kablosu veya su borusu gibi tesisat döşemelerinin olmamasına dikkat edin. Duvarı çatlatmadan delebilmek için, sabitleyici bant kullanın. Delmek istediğiniz bölgeyi bantlayın. Daha sonra matkapla delin. Duvarı deldikten sonra aynayı asın. Bir su terazisi yardımıyla aynanın düz durduğundan emin olun.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu