Dekorasyonda Battaniye Kullanımı

Dekorasyonda battaniye kullanmayı hiç düşündünüz mü? Havalar da soğumuşken dekorasyonunuzda battaniye ile yeni bir soluk katın.

Soğuk havada en iyi yardımcınız elbette sıcacık bir battaniye. Ama onu dekorasyona uygun hale getirmek mümkün mü? Elbette mümkün. Peki nasıl?

Dekorasyonda Battaniye Kullanımı

Dekorasyonda Battaniye Nasıl Kullanılır?

Evde sonbahar dekorasyonu için neler yapılabilir? Battaniyelere evde yer açın. Havalar serinler serinlemez onlara gereksinim duyacaksınız. Çağdaş ile gelenekseli bir arada kullanmaktan çekinmeyin. Doğu motifli bir kilimle çağdaş örgü bir battaniye birbirine yakışacaktır.

Salonunuzda zıt renkleri kullanmayı seviyorsanız battaniyeler bunun için biçilmiş kaftandır. Kırmızı bir koltuğun üzerine atacağınız mor bir battaniye oldukça çekici görünecektir.

Görsel: Tom Stringer Design Partners

Çocuk odalarında da battaniyelere yer verebilirsiniz. Kitapların yanında, çok rahat ve renkli bir okuma köşesi tasarlayabilirsiniz. Bunun için bir puf ya da armut koltuk ile birkaç tane renkli battaniyeye ihtiyacınız var. Koltuk ne kadar rahat ve eğlenceli ise, çocuğunuzun bu koltukta zaman geçirme isteği de o kadar fazla olur. Böylece, çocuğun kendi isteği ile kitap okuyabileceği bir ortam hazırlamış olursunuz. Battaniyeler de ortama renk katar.

Dekorasyonda Battaniye Kullanımı

Yatak için tek alternatif yatak örtüsü değildir. Yatağı kapatmak için yorgan kullanıldığnda, yatağın çok şişkin görünmesine sebep olur. En ideali, yatağın üzerini pike ya da battaniye ile kapatmaktır. Hatta yorganı da yatağın başucunda katlı tutun.

Evlerinizde sonbahar uyumuna oturma odanızdan başlayabilirsiniz. Bunun için örneğin oturma odanızdaki koltuk takımınızda ya da köşe koltuğunuzda, sonbaharı çağrıştıran kurumuş yaprak renklerinde battaniye kullanabilirsiniz, berjer veya koltuk kenarına küçük bir battaniye koyabilirsiniz.

Battaniye Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Dekorasyonda battaniye kullanmaya karar verdiyseniz doğru battaniyeyi seçmelisiniz. Kullanılan malzemelere göre üç çeşit battaniye vardır. Bunlar: pamuklu battaniye, vizon battaniye ve akrilik battaniye. Satın alırken öncelikle alerjiniz olup olmadığına göre kara vermelisiniz. Bu durumda antibakteriyel ürünler tercih edilmeli. Aynı zamanda battaniye yüksek ısıda yıkanmaya uygun olmalıdır. Böylece battaniyenizi sıklıkla yıkayarak temiz tutabilirsiniz.

Pamuk oranı yüksek battaniyeler uzun yıllar kullanılabilir. Pamuk içerikli olanlar tercih edilmelidir. Diğer yandan kolay temizlenebilir olması da önemli. Hem kolay temizlenen hem de kolayca kuruyan battaniyeler kolaylık sağlar. Bundan dolayı makinede yıkanabilir olanları seçmelisiniz. Temizliği hakkında daha fazla bilgi için Battaniye nasıl yıkanır? başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu