Dekorasyonda klasik ve modern çizgiler

Yaşam alanlarında, hem klasik hem de modern stiller bir araya getirilebilir.

Çağdaş, geleneksel ya da kır evi gibi dekorasyon tarzlarından biri seçilerek, dekorasyonda değişiklik yapılabilir. Ancak isteğe göre birkaç tarz da kombine edilebilir. Evde değişikliğe başlamadan önce, ilk olarak tarzın belirlenmesi önerilir. Tek bir tarz üzerinden değişiklik yapılabileceği gibi, sevilen iki tarz ile yapılan dekor da iyi bir sonuç verebilir. Böylece kişisel zevkler ile ev dekore edilerek, kişinin kendi enerjisi mekâna yansıtılabilir.

Modern ve klasik her iki tarz da sevilebilir. Yani bu iki tarz arasında bir zevke sahip olunabilir. Bu noktada beğenilen parçaların, mobilyaların birlikte kullanılması önerilir. Doğal ve koyu tonlar ile süslü ve zarif detaylar birleştirilebilir.

Lüks ve ihtişamlı görünen saten, şönil ve kadife gibi dokumalar, düz hatlı ve sade kanepelere kaplanabilir. Bu sayede, şık bir mekân oluşturulabilir. Klasik formlu, kadife bir uzanma koltuğu, modern formlu bir deri kanepe ile kombinlenebilir.

Kır evi tarzında ise, el yapımı detaylar öne çıkarılabilir. Bu tarzda el yapımı gibi duran, bakımsız gibi görünen bir dekorasyon stili de oluşturulabilir. Eskitme mobilyalar, pastel renkler ve çiçekli dokumalar bu tarzda önerilen detaylardır. Ancak burada, fazla modern duran metal detayların kullanılmaması önerilir. Zira, gözü rahatsız eden bir dekorasyon oluşabilir.

Siz de, bu öneriler ile evinizi kendi tarzınıza uygun dekore edebilirsiniz.
Devamını okumak için: https://evhayat.com/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu