Köşe Koltuk Takımları

Eğer l plan bir salonunuz varsa köşe koltuk takımları kullanabilir ve ölü alanları değerlendirebilirsiniz.

Salonlar genellikle dar uzun, l plan ya da kare şeklinde tasarlanmaktadır. Her tasarımın şekline göre çözümler üretilebilir ve her plan sorunlu alanlar işlevsel olarak değerlendirilebilir.

Salonunuz l plan olmasa da köşe koltuk takımları, l plan koltuklar kullanabilirsiniz. L plan koltuklar salonunuzda bölümler oluşturmanıza yardımcı olur.

Salonunuzda mobilya düzenlemesi yaparken mobilyaların birbirlerine engellememesi ve  salon içerisinde rahatça hareket edebilecek alanlar oluşturulması göz önünde tutulmalıdır.

L plan koltuklar ile salonunuzu dikdörtgen ve kare olarak iki kısma ayırabilir ve her iki kısımda da ayrı olarak fonksiyonellik sağlanabilir.

L koltuk, odanın odak noktasının tam karşısına yerleştirilir. Örneğin, en büyük parça kanepe ise, onun şömine ya da pencerenin karşısına yerleştirilmesi uygun olabilir.  Sonra, diğer oturma ünitesi, kanepenin 90 derece yanına yerleştirilir. Böylece bir L oluşturulur.

Böyle bir salon düzeninde yemek masasının çapraz bir şekilde yerleştirilmesi önerilir. Ölçüsü büyük olan yemek masasının, odadaki en uzun duvara paralel olarak konumlandırılması tavsiye edilir.

İhtiyaç doğrultusunda ürün yerleştirilmesi ve boş alanın ölçüsüne dikkat edilmesi önerilir. L plan bir salonunuz olsun ya da olmasın dilediğiniz alanda L plan bir koltuk kullanabilirsiniz.

Köşe Koltuk Takımları

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu