Dekorasyonda Paravan Kullanımı

Önceleri özellikle yatak odasında giyinme bölümünü ayırmak için kullanılan paravanlar artık dekorasyonun önemli bir parçası haline geldi.

Küçük bir eviniz varsa ve alanınızı işlevsel şekilde kullanmak istiyorsanız, ihtiyacınız olan ürün bir paravan olabilir. Paravan ile evinizi işlevsel bölümlere ayırabilirsiniz. Yaşam alanınızı rahat kullanım için bölümlere ayırırken, dekorasyonu da hareketlendirebilirsiniz.

DiSipio Building Group, Inc.
Görsel: DiSipio Building Group, Inc.

Evinizin kapısı geniş ve büyük bir girişe açılıyorsa, bu alanı bir paravan yardımıyla bölüp daha küçük gösterebilirsiniz. Feng Shui’ye göre, yemek odası ile evin giriş kapısı yakın olursa, misafirleriniz yemeklerini yedikten sonra hemen evden çıkma isteği duyabilirler. Bu hissi ortadan kaldırmak için, giriş kapısı ile yemek odasını, dekoratif bir paravan ile ayırabilirsiniz.

Key Residential
Görsel: Key Residential

Paravanı yatak odasında, ayrı bir giyinme odası hazırlamak için de kullanabilirsiniz. Teras ve bahçenizde, görünmesini istemediğiniz malzeme ve eşyaları gizlemek için de yine paravan kullanabilirsiniz. Paravanı işlevsel kullanabileceğiniz gibi, sadece dekoratif bir öğe olarak da kullanabilirsiniz.

Dilerseniz satın almak yerine birkaç malzemeyle paravan da yapabilirsiniz. Üstelik kolayca taşınabilen paravanlar hareket kolaylığı da sağlar.

Vintage Renewal
Görsel: Vintage Renewal

Dekorastif Paravan Nasıl Yapılır?

Malzemeler:

  • 3 parçalı içi boş panel
  • Menteşeler ve vidalar
  • Tornavida
  • Kalem
  • Boya
  • Köpük boya fırçası
John Croft Design
Görsel: John Croft Design

Panel parçalarının ön ve arka yüzünü, dilediğiniz renge boyayın ve kurumaya bırakın. İyice kuruyan parçaların ikisini birleştirin. Bu işlem esnasında tornavida, menteşe ve vidalar size yardımcı olacaktır. Montaj işlemini, kalem ile işaretlediğiniz yerlerden gerçekleştirin.

Amelie de Gaulle Interiors
Görsel: Amelie de Gaulle Interiors

Bu işlemi daha sonra, üçüncü parçayı monte etmek için de uygulayın. Montaj tamamlandıktan sonra, boyadığınız paravanın üstüne desenler çizebilir ve dekoratif bir hale getirebilirsiniz.

Deborah French Designs
Görsel: Deborah French Designs

Paravan mutfakta duracaksa, üzerine sebze ve meyveler çizebilirsiniz. Çocuk odası için hazırladığınız paravanı, çocukların sevdiği figürlerle süsleyebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu