Dekorasyonda Pudra Rengi ile Uyumlu Renkler

Dekorasyonda pudra rengi kullanarak evinize romantik bir hava katabilirsiniz. Ev dekorasyonuna romantik ve masalsı bir hava katan pudra rengi ten rengi ile tozpembe rengin arasında bir renktir. Peki pudra pembesi ile uyumlu renkler hangileridir?

Ev dekorasyonunda pudra rengi kullanacaksanız, dekorasyonunuzda bu renge uygun aksesuarlara ya da mobilyalara yer verebilirsiniz. Hangi renkler pudra ile uyumludur?

Pudra Pembesi ile Uyumlu Renkler

Pudra pembesi ile uyumlu renkler
Pudra pembesi ile uyumlu renkler

Pudra rengi ile en uygun renk gridir. Pudra rengi mobilyalarınızı gri aksesuarlar ile kombinleyebilirsiniz. Gri rengin tonları olan gümüş rengi, metalik griler, koyu gri de pudra rengi dekorasyonda kullanılabilir.

Eğer duvarlarda pembeye yakın pudra renk kullandıysanız mobilyalarınızı pembe tonları, mor, mavi, yeşil, hardal sarısı ya da lacivert donlarında seçebilirsiniz. Eğer şeftaliye yakın pudra rengi kullandıysanız yeşil, nane yeşili, altı sarısı, somon, bej ya da turuncu renkle kombinleyebilirsiniz.

Pudra rengi salonda, yatak odasında, çocuk odasında ya da banyolarda kullanılabilir. Sadece mobilyalarda değil, yatak odasında perde, yastık ya da nevresim, çocuk odalarında yatak örtüsü, banyolarda havlu gibi tekstil ürünlerinde tercih edilebilir. Özellikle yatak odası ya da çocuk odalarında krem rengi ya da beyazla birlikte kullanılırsa romantik bir hava katacaktır.

Pudra pembesi ile uyumlu renkler
Pudra pembesi ile uyumlu renkler

Daha zengin göstermek için bakırın tonları ya da siyahla birlikte de kullanılabilir. Siyah gibi koyu renklerle kullanılırsa dekorasyona renk katar. Koyu renkli mobilyalarda puf, sandalye, yastık gibi aksesuarlar pudra tercih edilebilir.

Pudranın sönük kaldığını düşünüyorsanız salona gümül ya da dore rengi aksesuarlarla renk katabilirsiniz. Parlak renkler ışığı yansıtacaktır. Beyaz, krem gibi açık renk salonlarda ferah havayı bozmadan rengi yumuşatmak için de pudra kullanılabilir.

Dekorasyonda pudra rengi
Dekorasyonda pudra rengi

Pudra rengi açık kahve rengi ile de uyum içinde kullanılabilir. Dekorasyonunuzda ahşap mobilyalara yer verdiyseniz aksesuarları pudra seçebilirsiniz. Pudra ile birlikte çikolata rengi de ahşaba yakışacaktır. Dekorasyonunuzu canlandırmak istiyorsanız pudra rengin yanında mercan rengi, çelik mavisi ya da fıstık yeşili kullanabilirsiniz.

Banyo duvarlarında pudra tercih edebilirsiniz. Rengin banyoyu boğmaması için pembeye kaçmayan bir pudra tonu tercih etmelisiniz. Yemek masalarında koyu ahşap tonlar kullandıysanız, sandalyelerinizi pudra tonlarında tercih edebilirsiniz. Pudra ahşabı yumuşatacaktır.

Dekorasyonda pudra rengi
Dekorasyonda pudra rengi

Pudra rengi sadece yatak odası ya da belki salonda kullanılabilen bir renk olarak düşünülmemelidir. eve romantik bir hava katsa da aynı zamanda enerji verir. Bu sebeple evin her alanında kullanılabilir. Cinsiyet ayrımı göz etmeksizin çocuk odalarına çok yakışır. Evin giriş kısmında sıcak bir karşılama için kullanılabilir. Sakin bir mutfak için de önerilebilir. Özetle dilediğiniz alanda doğru renklerle kombinleyerek kullanabilirsiniz. Pudra pembesi ile uyumlu renkler grinin tonları, krem ve toprak rengi tonlar, beyaz ve doredir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu