Dekorasyonda romantizm rüzgarları

Yumuşak renkler, irili ufaklı çiçekler, konseptli aksesuarlar ve rengârenk mumluklarla evinizin dekorasyonuna romantik bir dokunuş yapmanız oldukça kolay.

Dekorasyonda romantizm havası estirmenin ilk koşulu, pudra renklerinden yararlanmaktır. Krem ve bejin hakim olduğu genel ortamda örtü, perde, aksesuar gibi objelerde uçuk pudra tonu bir pembe, soğuk bir mavi ya da yeşilden yararlanılabilir. Bu kombinasyon ahşap ya da eskitme beyaz mobilyalarla tanımlanabilir.

Seçilen aksesuarlar ne kadar bir konsepte ait olursa, romantizmin boyutu da o kadar artar. Örneğin duvara asacağınız ya da uzun bir objenin tepesinden sarkıtacağınız ev biçimli kuş yuvası, yine asarak ya da bir yere koyarak kullanabileceğiniz kuş kafesleri, duvarlarınızı süsleyecek guguklu saatler odanızın en göz dolduran parçaları haline gelebilir. Koltukların üzerine birkaç parça şal atmak da mobilyanın havasını değiştirecek, romantik görünüme katkıda bulunacaktır.

Sofralarınız ya da sehpalarınız için kullandığınız örtüleri tığ işi dantellerden, uçuk pembe ve mavi çiçek desenlerinden seçmek romantik bir ambiyansın vazgeçilmez kriterleridir.

Aksesuar seçimindeyse retro bir tarz tercih edilebilir. Eski yapım küçük televizyonlar, gramofonlar, eski radyolar, çalar saatler romantik tarzda yapılmış bir dekorasyon için mükemmel olacaklardır.

Dekore ettiğiniz odaya romantik bir hava katmanın bir diğer yolu çiçeklerden ve mumlardan geçer. Romantik bir stil istediğiniz için çiçek seçiminde fazla büyük ve bol yapraklı bitkiler yerine küçük saksılara ya da ince uzun vazolara yerleştireceğiniz türleri tercih edin.

Dekorasyonda romantizm etkisi, doğru kombinasyonlar yapıldığı takdirde evinize huzur katacak, ferah bir ortama kavuşmanızı sağlayacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu