Dekorasyonda Sarı Renk

Bahar yaklaşıyor. Sarı renkte eşyalar ile evinize güneşin etkisini taşıyabilirsiniz. Dekorasyonda sarı renk nasıl kullanılır?

Evinizde, sarı renkte eşyalar kullanın. Baharın gelmesiyle beraber, sarı renk evinize girecek olan güneş ışığıyla uyum sağlayıp, daha aydınlık bir hava verecektir.  Mesela, perdelerinizde sarı renk kullanmanız, evinizin ışığını arttırabilir. Ayrıca sarı rengin, perde gibi geniş yer kaplayan bir eşyada kullanılması, evin ve sizin enerjinizi de olumlu yönde etkileyecektir. Sarı renge uyumlu olarak, koyu pembe veya beyaz tonlarını kullanın. Sadece perdelerde değil, koltuk yastıklarında da sarı rengini kullanın. Odada en az ve en çok yer kaplayan eşyaların uyumu göz yormayacaktır.

Evinizde güneş ışığının önemli olduğu bir diğer oda ise yatak odasıdır. Yatak odasında kullanacağınız sarı tonlardaki nevresim veya yatak örtüsü, güne güzel bir başlangıç sağlayabilir. Nevresimde, yatak odasındaki eşyalarınıza uyumlu olarak canlı sarı yerine daha uçuk sarı kullanabilirsiniz.

Safran sarısı, baskın bir renktir ve mekanın havasını etkiler. Duvarlarınızda bu rengi kullanmak istiyorsanız, baskınlığını azaltmak için duvar kağıdıyla birlikte kullanın.

Tüm duvarı safran sarısına boyadıktan sonra, dilediğiniz renkte dekoratif duvar kağıtları ile duvarlarınızın belli bölgelerini kaplayın. Böylece sarının ağırlığı azalacak ve odaya farklı bir hava gelecek. Aksesuarlarınızı ve mobilyalarınızı seçerken de, daha az renkli seçenekleri değerlendirin. Böylece dengeyi yakalamış olursunuz.

Yemek odanızdaki, koyu mobilyaları canlandırmak adına, sandalyelerdeki kumaş seçimini, sarı tonlarda yapabilirsiniz. Bu şekilde, daha ağır bir havası olan yemek odasını da bahara hazırlamış olursunuz. Ayrıca, avizenizi sandalyelere uyumlu olarak altın sarısı olarak seçin. Yemek masasını aydınlatan avizeniz, gündüzleri de ışık saçacaktır.

Çocuk odasında, tek bir parça olarak sarı rengini kullanın. Mesela, yatağın başucunda duran komodin, sarı renk için iyi bir seçim olabilir.
Sarı rengi, evinizde dengeli bir şekilde kullandığınızda, evinizin havasının nasıl değişeceğini fark edeceksiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu