Dekoratif Ayna Modelleri

Dekorasyonda ayna kullanımı ile evinizde zarif bir aura oluşturabilirsiniz. Bunun için ihtiyacınız olan tek şey dekoratif ayna modelleri arasından uygun olanı seçmek.

Aynalar başta evde olmak üzere her yerde rahatlıkla kullanılan önemli aksesuarların başında gelir. Evin herhangi bir yerinde kullanılması o mekânın odak noktası haline gelmesini sağlar. Aynaların görünümünden çok kullanılan çerçeve de büyük önem taşır. Evin havasına uygun olarak seçilen aynalar odada bir bütünlük sağlar. Bunun için tasarlanmış klasik, modern, eskitme, eğlenceli ya da zarif olarak üretilmiş aynalar bulmak artık çok kolay. Aynayı koyacağınız alana göre yuvarlak, oval, kare ya da dikdörtgen kullanılabilir.

Öncelikle evinizde tercih edeceğiniz ayna formlarını belirlemelisiniz. Ayrıca, aynaların kullanım alanlarına göre, kullanmayı düşündüğünüz aynanın boyutlarını saptamanız, alanın daralmaması açısından önemli olacaktır. Özellikle boy aynası kullanımı, birçok ihtiyacı karşılayacağı için, mümkünse ayna kullanımında, boy aynası kullanımına öncelik verin. Kullanacağınız boy aynasını, yerleştireceğiniz alan geniş ise, ayaklı boy aynalarını tercih edebilirsiniz. Ayaklı boy aynası, her boydan insanın kullanımına uygun olması açısından, daha avantajlı olacaktır. Eğer aynayı kullanacağınız alan dar ise, duvara monte edebileceğiniz boy aynalarını kullanarak, alanınızın daralmasını engelleyebilirsiniz.

Küçüklü büyüklü aynaları, aynı duvarda kombinleyerek kullanın. Aynı çerçeveye sahip olan, farklı şekil ve büyüklükteki aynaları duvarda yan yana getirerek farklı bir görünüm elde edebilirsiniz. Daha modern bir görünüm için, geometrik aynaları tercih edin. Aynayı astığınız yer, odada odak noktası oluşturacağı için, yer seçimini iyi yapın.

Ayna Modelleri

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu