Dekoratif Modern Şömineler

Neredeyse ateşin bulunuşundan itibaren evlerde şömine benzeri ürünlere yer verilmektedir. Şömineler de uzun yıllardır evlerde dekoratif bir öğe olarak kullanılmaktadır.

Salonları ya da ortak kullanım alanlarını güzelleştiren şöminelerin klasik olanları haricinde pek çok modelde tasarımı yapılmaktadır. Klasik modellerden sıkılan, ev dekorasyonunda modern çizgileri tercih eden ya da şömine temizliğinin zor olduğunu düşünenler için birbirinden farklı onlarca modern şömine modeli üretilmektedir.

Modern şömine modellerinde, dekoratif olmalarının yanı sıra odun da kullanılmadığından pratiktirler. Yakıt olarak odun kullansanız da temizliği kolayca yapılabilmektedir.

Modern Şömine

Şöminelerde çeşitli yakıt tipleri kullanılabilmektedir. Bunlar: Yakıt olarak odun kullanabileceğiniz, yatay ve dikey formda asansör veya yana açılır cam kapaklı çerçevesiz cam tasarımlar. Yakıt olarak doğalgaz veya lpg ile uyum içinde çalışan uzaktan kumandalı kapalı ve açık tipte şömine tasarımları. Yakıt olarak Bioethanol kullanabileceğiniz baca gerektirmeyen koleksiyonlar.

Modenr tasarım yakalamak isteyenler için üretilen modern şömine modelleri mekanlara uygun olarak da tasarlanabilmektedir. Duvarın içine gömme şeklinde monte edilen ve mekanla bire bir uyumlu bu modeller, ev dekorasyonunda sıkça kullanılmaktadır. Duvarlarınızda, mobilyalarınızla uyumlu olarak tasarlanan dekoratif modern şömine modelleri evinizin iskeletinin bir parçası gibi algılanacak ve evinize farklı bir hava katacaktır.

Modern Şömine

Modern şömine modelleri yalnızca duvar içlerine monte edilmemektedir. Geniş bir salonunuz varsa şöminenizi salonunuzun ortasına da koyabilirsiniz. Tavandan aşağıya bir boru ya da kolon yardımıyla bacaya bağlanan şömineniz salonunuz yıldızı haline gelecektir. Yukarıdan bir bacası olan şömineler  yerine müstakil halde olan şömineleri de tercih edebilisiniz. İsterseniz şöminenizi televizyonunuzun bulunduğu duvara da koyabilirsiniz.

Şömineler, evlere modern ve şık bir hava katmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu