Dekoratif Tablolarla Ev Dekorasyonu

Evin duvarlardan oluştuğu düşülecek olursa, dekorasyonunda duvarlar özel bir öneme sahiptir.  Dekorasyonunuzda bir değişiklik yapmak istiyorsanız işe duvarlardan başlayabilirsiniz.

Boş duvarlar, dekorasyonunda yenilik yapmak isteyip de mobilyalarını yenilemek istemeyenler için ideal alanlardır. Evinizin havasını duvarlarınıza asacağınız tablolarla değiştirebilirsiniz.

Eğer bol miktarda boş yeriniz varsa, hayal gücünüzü kullanmaktan çekinmeyin. Kullanacağınız tabloları çeşitlendirerek duvarlarınızı renklendirebilirsiniz.

Duvar dekorasyonu

Tablolarınızı yerleştirirken, birkaç tabloyu yan yana kullanabilir, farklı tonları bir araya getirerek hoş bir uyum yaratabilirsiniz. Mevsime, o günkü ruh halinize, havanın durumuna göre tablolarınızı değiştirebilirsiniz. Böylece evinizle daha sıkı bir bağ içerisine girmiş ve kendinizi daha rahat hissetmiş olacaksınız.

Eğer büyük boy bir tablo kullanacaksanız, bunun için duvarınızın merkezini seçmelisiniz. Büyük taloyu duvarınızın merkezine yerleştirin, diğer tabloları da onun etrafına sıralayın. parçanın merkezde olması tasarımda denge sağlayacaktır. Tabloların hepsi asıldığında, kompozisyonun duvarı ortalaması önemli bir ayrıntıdır.

Tabloların duvarda sağa ya da sola doğru fazla kaymış görünmesi, kötü bir görünüm yaratabileceği için, tabloları ortalayarak asın. En alttaki tablonun koltuk, masa, sehpa ya da televizyon gibi eşyaların arkasında kalmamasına dikkat edin. Ancak alt sınırı çok yukarıdan da başlatmayın.

Duvar dekorasyonu

Koltuk ya da kanepenin dayalı olduğu duvarı kullanıyorsanız, baş hizasını da göz önünde bulundurun. Kanepede oturulduğunda tabloların baş hizasından biraz daha yukarıda olması yerinde olur.

Klasik ölçülerde tablolar kullanmak yerine, modern ve dekoratif tabloları tercih edebilirsiniz. Parçalı tablolar dekorasyonunuza modern bir hava katacaktır.

Dekorasyonunuzu, tablo aydınlatmasında kullanılan bir aydınlatma elemanı ile tamamlayabilirsiniz. Ayrıca, farklı ebatlarda fotoğraf çerçeveleri ile fotoğraf duvarı da hazırlayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu