Dekoratif Vazo Çeşitleri

Çiçekleri sergilemek ve estetik bir görüntü oluşturmak için kullanılan vazo, hemen hemen bütün ev dekorasyon stillerinde kendine yer bulur. Dekoratif vazo çeşitleri nelerdir?

Vazo seçimi yaparken vazolarınızın farklı form ve boyutlarda olmasına özen gösterin. Dilerseniz eskiyen vazolarınızı da boyayla yenileyebilirsiniz. Bir fırça yardımıyla vazolarınızın üzerine desenler çizin. Çeşitli çizgiler ile vazonuzu renklendirin.

Vazo Çeşitleri

Cam Vazolar: En çok tercih edilen vazo çeşitleridir. Normal camdan yapılan vazoların yanı sıra, kristal cam vazolar da eviniz için oldukça estetik bir görüntü oluşturur. Pek çok farklı renk ve formda cam vazo bulmak mümkündür. Cam vazo satın alırken, dayanıklılığına dikkat edin.

Seramik ve Çömlek Vazolar: çiçekler için kullanıldığı gibi, sadece aksesuar olarak yalnız başlarına da kullanılabilir. Oldukça dikkat çekici ve dekoratif olan bu vazoların farklı çeşit ve formları mevcuttur. Bazı seramik vazolarda cilalı taş, renkli cam yongaları veya mozaik parçaları seramik hamuruna gömülerek kullanılabilir. Ayrıca el sanatlarına yatkınsanız, seramik vazoları boyanmamış halde alıp, kendiniz de evde boyayarak farklı bir tarz yaratabilirsiniz.

Metal Vazolar: Genelde taze kesme çiçekleri bir arada tutmak için kullanılan, gayet modern tarza sahip vazolardır. Genellikle bakır veya pirinçten yapılırlar. Duvar vazolarının çoğu metalden yapılmaktadır.

Vazo seçerken tarzınıza en uygun olan materyalden yapılan vazolara yönelin. Böylece evinizdeki taze çiçekler için, estetik bir çözüm yaratmış olun.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu