Delinen Bahçe Hortumu Nasıl Tamir Edilir?

Bahçe sulama hortumu delindiğinde, yepyeni bir hortum almaya hiç gerek yok. Hortumu kolaylıkla tamir edebilmeniz sadece bir aparat ve birkaç dakikanızı alacak.

 Sık bahçe sulayanların denk geldiği bir durum; hortumun delinmesi. Delinen bir bahçe hortumunu çok kolay bir şekilde tamir etmek mümkün. Gerekli aparatı edindikten sonra, tamiratı yapmak sadece birkaç dakika alacak bir işlem. Daha sonra, bahçe hortumunuzu ilk günkü gibi rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Delinen bahçe hortumunu tamir etmek için:

  1. Deliğin yerini bulun.
  2. Suyu kapatın.
  3. Hasar gören bölümü budama makası ya da keskin bir bıçak ile kesin. Bunu yaparken, sadece deliğin olduğu bölümü çıkarmaya ve mümkün olduğunca temiz kesmeye gayret edin. Yani, budama makası ile deliğin solundan ve sağından kesmeniz gerekiyor. Hortumun kestiğiniz uçlarını sıcak soya batırın ki kolayca bükülebilsinler.
  4. Hortumun kestiğiniz iki ucunu aldığınız hortum onarıcıya (hortum tamircisi) takın. Hortum onarıcı vidalıysa, vidaları sıkın. Somunluysa, somunu çevirerek sıkştırın. Hortumunuza uygun ebatta olduğunda emin olun. Genellikle 13mm ya da 15 mm uygundur.

Hortumunuz yeniden kullanıma hazır.

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. HORTUM DELİNDİĞİNDE YAPIŞTIRMAK İÇİN BANT VEYA YAPIŞTIRICI LAZIM NERDEN BULURUZ FİYATI NEDİR?

    1. Merhaba,

      Yapı marketlerde ya da nalburlarda bulabilirsiniz. Fiyat aralığı için kendilerine danışmanız gerekir. Farklı çeşitlerin farklı fiyatları olacaktır. Kolay gelsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu