Deri Çantaların Bakımı

Deri malzemesi çantalarda şıklığın tamamlayıcısı olduğu kadar, aynı zamanda oldukça hassas bir malzemedir.

Çantaların bakımında, çantanın nasıl bir malzemeden üretildiği önemlidir. Deri gibi hassas bir malzemenin bakımı da dikkat gerektirir. Şeklini ve rengini bozmadan doğru yöntemleri uygulayarak çantanızı uzun yıllar kullanabilirsiniz.

Deri Çanta

Deri çantaların bakımı:

  • Çantanızda bulunan parfüm, aseton, kolonya gibi kimyasal malzemelerin kapağının kapalı olduğundan emin olun. Kimyasal maddeler deri çantalar için zararlıdır. Çantanızı kullanırken de bu malzemelere maruz kalmamasına dikkat edin.
  • Çantanız zarar gördüyse kendiniz tamir etmeye çalışmayın. Delik, kesik ve yanıklar için profesyonel yardım almanız gerekir.
  • Boya, mürekkep gibi zor lekeler için de profesyonel yardım almanız önerilir.
  • Deri doğal bir malzeme olduğundan hava alacak şekilde muhafaza edilmelidir.
  • Şeklinin bozulmaması için içine gazete kağıtları koyabilirsiniz.
  • Dürekli güneş alan bir yerde tutulan deri çantalar zamanla solabilir.

Deri çantayı temizlemek için sabunlu suya batırılmış yumuşak bir bez kullanın. Sildikten sonra, başka bir yumuşak, kuru bezle kurulayın. Çantanızın renginin solmaması için deri bakım yağlarından kullanabilirsiniz.

Islanan deri çantanızın suyunu pamuklu kuru bir bezle alın. Ardından oda sıcaklığında kurutun.  Kurutma makinesi, kalorifer yanı gibi yöntemleri kullanmayın. Bunlar çantanızın şeklinin bozulmasına sebep olabilir.

Su lekeleri için, çantanızı 5-10 saniye buhara tutun ve sonra deri yağı ile cilalayın. Deri çantanızın temizliğinde boya içermeyen malzemeler kullanın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu