Deri Koltuk Nasıl Temizlenir?

dDeri koltukların temizliği kolay gibi gözükse de diğer koltuk türlerinin temizliğine oranla daha zahmetlidir.

Aslına bakılırsa deri koltuk temizlemede, nemli bir bez yardımı ile koltukların tozunun alınması yeterlidir. Ancak, koltuklar sıklıkla kullanılıyorsa bu yöntem yetersiz kalabilir.

Deri koltuk temizliği için öncelikli olarak dikkat edilmesi gereken unsur, çok fazla su ve kimyasal temizlik ürününün kullanılmamasıdır. Bunların fazla kullanılması halinde deri, zarar görecektir.

Deri Koltuk Nasıl Temizlenir?

Temizlik esnasında, su ve temizlik ürünleri kesinlikle direkt olarak deri üzerine dökülmemelidir. Bunun yerine, ürünler nemli bir beze dökülmeli ve ardından koltuk silinmelidir. Silme işleminin sonrasında koltuk, nemli bir bez ile durulanmalı ve son işlem olarak da temiz ve kuru bir bez ile kurulanmalıdır. Koltuğun tamamen kuruduğundan emin olunmalıdır. Aksi takdirde kurumayan deri, zaman içerisinde çatlayacak ve bu durum derinin yıpranmasına yol açacaktır.

Deri Koltuk Bakımı

Deri çatlaklarının ve kurumalarının önüne geçmek için, temizliğin yanı sıra koltuğa bakım uygulamak gerekir. Koltuğa iyice yedirdiğiniz deri bakım kremi veya vazelin, bu görevi yerine getirecektir.

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu