Deri mobilya temizliği

Deri, mobilyada sıklıkla kullanılan bir materyaldir. Pahalı bir malzeme olduğu için, temizliği de hassas bir konudur. Birkaç noktaya dikkat etmek gerekebilir.

• İlk olarak, nemli bir bez alın. Bu bezin üstüne, az miktarda sıvı sabun dökün ve köpürtün. Bu bez ile, yuvarlak hareketler çizerek deriyi silin. Sabunu, asla direk deriye uygulamayın. 

• Nemli temiz bir bezle, deriyi güzelce silerek sabunu iyice temizleyin. Ancak, bezin iyice sıkılmış olduğundan emin olun. Fazla su, deriye zarar verebilir. Deri su geçirmez varsayımına güvenerek, fazla sulu bez kullanmayın. 

• Yumuşak kuru bir bez ile, deriyi iyice kurulayın. Nem, deri için sağlıksızdır. Bezle kuruladıktan sonra, açık havada bir süre bekleterek deriyi iyice havalandırın. 

• Deri, doğal yağlar içerir ve temizleme işlemi bunları da temizler. Doğal yağları deriye geri kazandırmanız gerekir. Temiz yumuşak bir beze, az miktarda yağı dökün ve yumuşak, yuvarlak hareketlerle deriyi ovun. Çok fazla yağ kullanmamaya özen gösterin. Aksi takdirde, deri hepsini ememez ve aşırı parlak ve kirli bir görünüm oluşabilir. Yanlışlıkla fazla yağ uygularsanız, fazla yağı temiz kuru bir bezle silin. 

Evdeki deri eşyalarınızı temizlerken yukarıdaki ipuçları size yol gösterebilir. 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu