Design 2014 Turkey’den Atlas Halı’ya tasarım ödülü

Design 2014 Turkey, Atlas Halı’nın Derun’unu ödüllendirdi.

Kullanıcının ihtiyaçlarını gözeten; ürüne katma değer ve rekabetçi üstünlük kazandıran iyi tasarımları ödüllendirerek, iyi tasarımın topluma, endüstriye sağladığı faydalarını görünür kılmak amacıyla düzenlenen Design Turkey’de, ev aksesuarları kategorisinde Atlas Halı’nın Derun’u  “En İyi Tasarım” ödülünü kazandı.  Atlas Halı bu ödül ile, kitlesel pazarlama (mass marketing) yapan firmalar arasında, “En İyi Tasarım Ödüllü İlk Halı Markası” unvanına da sahip oldu.

Ödül için toplam 351 başvurunun yapıldığı Design Turkey’de “En İyi Tasarım” ödülünü kazanan Derun; Üsküdar’ın Boğaz’a bakan yamaçlarındaki bir evin penceresinden, erguvan ve ıhlamur ağaçlarının arasından Kabataş sırtlarını seyretmenin keyfini ve derin anlamlarını içeriyor.

Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen ödül töreninde, “Derun” ile ödül kazanan Atlas Halı’nın Genel Müdürü Dr. Meriç Bebitoğlu da, ödül ile ilgili yaptığı değerlendirmede “Nano halı inovasyonumuzla fark yarattık; Derun ile de tasarımdaki farkımızı anlattık. Tasarım Oscar’ı olarak kabul ettiğimiz bu ödül, bizim için değerli bir motivasyon kaynağı oldu” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu