Design Turkey 2014’te Koleksiyon’a 3 ödül

Design Turkey 2014 ‘Endüstriyel Tasarım Ödülleri’ ‘Ev Mobilyaları’ ve ‘Ofis Mobilyaları’ kategorilerinde ‘İyi Tasarım Ödülü’ne Koleksiyon’dan Faruk Malhan tasarımı Babil Serdiyar Kanepe, Savur Sandalye ve Cantata seminer sandalyesi layık görüldü.

Türkiye’nin tasarımla markalaşma sürecine katkı sağlayan ve bu yıl dördüncüsü düzenlenen Design ‘Turkey Endüstriyel Tasarım Ödülleri’ 28 Kasım akşamı Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleşen davette sahiplerini buldu.

Babil Serdiyar Kanepe: Babil serisi ayaklarındaki kıvrımlarla da dikkat çekiyor. Geçmişten gelen bu estetik günümüz modernizmiyle Babil serisinde buluşuyor. Babil Serdiyar kanepenin yüksek sırtı sizi sarıp sarmalıyor ve kendinizle baş başa kalacağınız bir konfor yaşatıyor. Ayak detaylarını, kol kısımlarında tekrarlıyor olması estetik  detaylarından sadece biri.  Farklı renklerde yastıklarla sırt bölgesini destekleyen yapısı ile fonksiyonelliğinin göstergesi olarak dikkat çekiyor.

Savur Sandalye: Babil ailesinin ayak formuyla şekillenen ve antik meşe ile hayat bulan Savur sandalye, hem Babil ailesi hem de diğer ailelerle uyum içinde kullanılabiliyor. Yüzeyinde ve sırtındaki file kumaş, ısıyla esnetilerek ve gerilerek sandalye yüzeyine kaplanıyor. Esneme payı ile yüksek konfor vadediyor.

Cantata Seminer Sandalyesi: Eğitim ve seminer salonlarında kullanılmak üzere tasarlanmış Cantata seminer sandalyesi tekerlekli yapısı sayesinde mekanda kolay hareket edebiliyor. Sandalye kabuğunun etrafında dönebilen özel patentli mekanizması sayesinde kullanıcılar sağ ya da sol tabla tercihleri tek bir ürün üzerinde çözümleyebiliyor. Ayrıca altında bulunan sepet sayesinde kullanıcıya eşyalarını koyabileceği bir depolama çözümü de sunuyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu