Deterjan Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Çamaşırlarınızın istenilen temizliğe ulaşabilmesi kullandığınız deterjana bağlıdır.

Deterjanlar hakkında bilmeniz gerekenler:

Deterjan alırken, göz önünde bulundurmanız gereken ilk şey yıkayacağınız çamaşırın kumaş türüdür. Her deterjan, her ürünü temizlemeyebilir. Hatta bazı deterjanlar farklı türdeki kumaşlara zarar da verebilir. Deterjan seçerken, yıkayacağınız kumaşın türünü göz önünde bulundurun. Sentetik, yünlü ve ipekli kumaşlar hassas kumaşlar olduğu için, bu kumaşları yıkarken türlerine uygun deterjanlar kullanmalısınız.

Deterjan alırken makineye mi, elle yıkamaya mı uygun olduğuna dikkat etmelisiniz. Eğer eliniz deterjana değecekse, elinize zarar vermeyecek deterjanları seçmelisiniz.

Deterjanların sahip olması gereken özellikler

* Kullandığınız deterjanın kalitesini durulanmasından anlayabilirsiniz. İyi bir deterjan her zaman kolaylıkla durulanabilir.

* Çamaşırınızı çok sıcak ya da çok soğuk suda yıkasanız da, kullandığınız deterjan suyun ısısından etkilenmemelidir. Deterjanınız farklı ısı ayarlarında aynı işlevi gösterebilmelidir.

* İyi bir deterjan sert veya kireçli, her türlü suda kolaylıkla eriyebilmelidir.

* Kaliteli bir deterjan yağları parçalayabilmelidir.

İdeal deterjanı ancak kullandıktan sonra anlayabilirsiniz. Farklı deterjanlar deneyerek, sonunda en uygun olanı seçebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu