Dekorasyon

Dikkat Çekici Genç Odası Dekorasyon Fikirleri

Dikkat çekici genç odası dekorasyon fikirleri için yazımızdan ilham alabilirsiniz. İşte birbirinden etkileyici dekorasyon önerileri.

Bireysel bağımsızlığını kazanmaya başlayan her genç evde kendisi için özel bir yaşam alanı olmasını ister. Gençlerin kendi dünyasını inşa ettiği bu odalar şık aynı zamanda işlevsel olarak dekore edilebilir. Peki genç odası nasıl olmalı ve nasıl tasarlanmalı? İlham alacağınız 5 dikkat çekici genç odası dekorasyon fikrini bir araya getirdik.

Kahve Tonlarının Hakim Olduğu Etkileyici Genç Odaları

Genç odası dekorasyonu için uygulayabileceğiniz en güzel fikirlerden biri kahvenin elli tonu olabilir. Duvarları bej rengine boyanmış odaya kahverengi ahşap karyola, çekmece, başlık ve gardırop gibi mobilyaları seçerek dekorasyona başlayabilirsiniz. Halat ayrıntısı olan bir avize, odaya sofistike görünüm kazandıracaktır. Ahşap genç odası takımı ile uyum sağlayacak etkileyici retro kitaplık, açık cappuccino renginde metal ayaklı aydınlatma ve duvarların rengini nötrleyecek bej tül perde odayla bütünlük oluşturur. Acı kahve tonunu ise fon perdede ve berjerde kullanabilirsiniz.

Denizci Ruhunu Yansıtan Çağdaş Genç Odaları

Genç odası tasarlarken mavi ve beyazı kum bejiyle kombinleyip bir dekorasyon oluşturabilirsiniz. Bu uyumlu renklerin hakim olduğu odaya çizgi desenli ve şeritli aksesuarlar modern görünüm kazandırır. Duvarları Bodrum evlerinin huzur veren görkemli beyazına boyayabilirsiniz. Bejin tonlarını tül perdenizde ve fonda uygulayabilirsiniz. Genç odası dekorasyonunuzu beyaz karyola, gardrop ve yine beyaz bir şifonyer ile tamamlayabilirsiniz. Koyu mavi renkte ayaklı aydınlatma, mavi kitaplık ve şeritli mavi-beyaz tekstil ürünleri odada spor, aynı zamanda çağdaş görünüm oluşturacaktır.

Hayal Dünyasını Zenginleştiren Genç Odaları

Gençlerin en hayalperest olduğu yaşlarda sulu boya tablolarını andıran bir oda tasarlayabilirsiniz. Bunu gerçekleştirmek için duvarları ombre tekniğiyle boyatabilirsiniz. Sulu boya paletini andıran odaya beyaz genç odası takımı çok yakışacaktır. Genç odası, geçişli renklere sahip tekstil ürünleriyle ve ünlü ressamlara ait resimlerden yapılmış baskılı kırlentlerle sanatsal bir görüntü kazanabilir.  Metal ayaklı aydınlatmalar, canlı renkte desenli bir halı ile dekorasyonu tamamlayabilirsiniz.

2020’nin Ev Dekorasyon Trendi: Doğayı Odaya Yansıtın

Doğa düşkünü, tabiatla iç içe gençler daha çok yeşili ve ormanı hatırlatan odaya sahip olmak ister. Genç odası onlara tropikal keyif vermelidir ve bu şekilde zihinlerini zinde tutmalarına yardımcı olmalıdır. Böyle bir oda dekore ederken ahşap mobilya tercih edebilirsiniz. Doğal görüntüsü olan masif ahşap bir karyola, gardırop, şifonyer ve kitaplık seçebilirsiniz. Yeşilin iç açıcı tonuyla duvarlar boyanabilir. Ormanın izlerinin iyiden iyiye hissedildiği odaya turkuaz renkte bir fon perde de eklenebilir. Hasır sepetler, palmiye görseli olan tablolar, derin tüylü bir halı dramatik bütünü oluşturacak unsurlardır. Genç odası dekore ederken botanik etki bırakmak için bitki ve saksı kullanmak da iyi bir yöntem. Ayrıca yatak başına denk gelen duvara palmiye dallarıyla dolu duvar kağıdı çok yakışacaktır.

Minimal Sadeliğin Hakim Olduğu Siyah-Beyaz Genç Odaları

Genç odası tasarımınızda minimalist parçalara, aksesuarlara ve pastel renklere yer vermek isteyebilirsiniz. Sadeliğin hakim olduğu, huzur veren, yumuşak hatlarda mobilyalar sizin için uygun bir seçim olacaktır. Beyaz ve modern hatlara sahip gardırop, karyola ve başucu çekmeceleri odayla uyum sağlar. Genç odası içerisinde duruluk yakalandıktan sonra duvarlarda dinamikliği artırmak için dama desenli siyah beyaz duvar kağıdı kullanabilirsiniz. Böylesine sade bir odaya hareket katmak için tablolar da tercih edebilirsiniz. Minimal görsellerden oluşan birkaç tabloyla odanın genel görünümünü değiştirebilirsiniz.

Dekorasyonda birçok unsur göz önüne alınır. Genç odası mobilyaları odanın genel görünümünü tamamen değiştiren ve büyük öneme sahip dekorasyon elemanıdır. Mobilyaları takım olarak satın almanız bu konuda size kolaylık sağlar. Kalite-konfor ve fiyat performans bu noktada öne çıkar. İhtiyacınızı karşılayacak, tasarımları ile dikkat çeken, kaliteli, konforlu genç odaları için Koçtaş’a göz atabilirsiniz. Aradığınız şık ve estetik mobilyaları Koçtaş’ta bulabilir, bütçenize uygun genç odası fiyatlarına kolayca ulaşabilirsiniz.

Bu konu hakkında fikriniz bizim için önemli

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Evhayat'a katılın!

Evhayat'taki yeniliklerden haberdar olmak için abone olun.

Bize katıldığınız için

teşekkür ederiz.

Evhayat'a katılın!

Evhayat'taki yeniliklerden haberdar olmak için abone olun.

Bize katıldığınız için

teşekkür ederiz.