Doğal, Organik ve Sağlıklı Ürünler Fuarı

Geçtiğimiz yıl 15 binin üzerinde ziyaretçi ağırlayan ve bu yıl 8.’si düzenlenecek olan Doğal, Organik ve Sağlıklı Ürünler Fuarı, bu yıl “Bal Yılı” temasıyla kapılarını açacak. Fuar; tüketicilere hem besin gıdası olarak hem de bal içerikli kozmetik ürünlerinin sağlıklısını sunacak.

Son yıllarda gıda ve ilaç başta olmak üzere birçok sektörde kimyasal katkı malzemesi içermeyen doğal ve organik ürünlere olan talep her geçen gün artıyor. Kimyasal ve sentetik madde kullanılmadan, GDO’suz ve hormonsuz, vücudun doğal dengesini bozmayan ürünler tercih edildikçe bu ürünleri sağlayan üreticiler, pazara sunan firmaların da sayısı her geçen gün artış gösteriyor.

Tüketici tercihleri arttıkça gıdadan kozmetiğe, temizlik ürünlerinden gıda takviyelerine kadar birçok ürün grubunun yer aldığı doğal – organik-sağlıklı ürünler sektörü tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de göze çarpan pazarlar arasında yer alıyor.

1_tr

Fuarın Teması “Bal”

Sofralarımızdan eksik etmediğimiz, kozmetik ürünlerde de sıkça kullanılan şifa kaynağı balın, sahte bal üreticileri yüzünden tüketicilerin aklında soru işaretleri yarattığı da bir gerçek.

Bu kapsamda;

  • Kadın tüketiciler hangi doğal ve organik ürünleri daha çok tercih ediyor?
  • Doğal ve organik ürünlerin birbirinden farkı nelerdir?
  • Gerçek bal nasıl anlaşılır? Türkiye’de en çok bal nerelerde üretiliyor?
  • Kozmetikte bal kullanımı hakkında detaylı bilgi de fuarda olacak.

Tarih: 3-6 Kasım 2016

Yer: İstanbul Fuar Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu