Doğal Temizlik Malzemeleri Yapımı Atölyesi

Doğal Temizlik Malzemeleri Yapımı Atölyesi, Kadıköy Belediyesi Ekolojik Yaşam Merkezi tarafından 11 Ocak’ta düzenlenecek.

Atölye kapsamında, yetişkinlerin yaşadıkları evleri ekolojik hale getirmesinin ip uçlarının tartışılacağı atölyede yetişkinlere ekolojik ev pratikleri kazandırılacaktır. Teorik ve uygulamalı olarak  formüllerle doğal malzemelerle temizlik malzemeleri yapımı gösterilecek.

Ne Zaman?

  • 11 Ocak 2020, Cumartesi, Saat: 15.00

Nerede?

  • Adres: Eğitim Mahallesi Hakkı Bey Sokak No:8/1 Kadıköy/İstanbul, Telefon: 0216 356 25 82, E-Posta: ekolojik.yasam@kadikoy.bel.tr

Eğitmen Kim?

  • Dr. Zerrin Timur

Ekolojik Yaşam Merkezi Nedir?

Kadıköy Belediye Meclisi tarafından alınan meclis kararı ile mevcutta sadece çocuk oyun alanı ve oturma birimleri bulunan park için yapılan plan değişikliği ile bitişik parselle birleştirilen 1520 m²’lik yeşil alan Kemal Sunal Parkı ve Ekolojik Yaşam Merkezi Projesi’ne dönüştürülmüştür.

Ekolojik temanın bir araya getirildiği park alanında; hayvan sevgisinin kazandırılması için bir kümes bulunmakta, ekim-dikim çalışmaları için yükseltilmiş bitki yatakları ve doğal oluşumun gözlemlenebileceği biyolojik bir gölet de yer almaktadır.

5 Haziran 2018 Dünya Çevre Günü’nde açılışı yapılan Ekolojik Yaşam Merkezi, Eğitim Mahallesi Hakkı Bey Sokak adresindeki Kemal Sunal Parkı içerisinde yer almaktadır.

Ekolojik Yaşam Merkezi web sitesi üzerinden duyurular yapılarak; farklı yaş gruplarına yönelik atık yönetimi, iklim değişikliği, ekoloji ile doğal yaşam konularında hafta içi ve hafta sonu eğitim ve atölye çalışmaları gerçekleştirilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu