Doğaseverler için 6 Muhteşem Cam Ev

“Dört duvar, kutu gibi bir ev” hemen herkesin bildiği klasik bir ev tanımlamasıdır. Evle sokak arasındaki bağ ise kapı ve pencerelerden ibarettir. Oysa evler doğaya da açılabilir.

Duvarlardan vazgeçin. Bahçe, evin dışında olmak zorunda değil. Camlar belki de tam ihtiyacınız olanı göstermek içindir. Neden duvarlarınızdan ağaçları göremeyesiniz ki? Evinizi duvarlar değil de camların çerçevelediğinizi düşünün. Oturduğunuz yerden güneşin batışını ya da çocuğunuzun bahçede oynadığını izlediğinizi hayal edebiliyor musunuz?

1. Tamamen camdan oluşan bu evin ortasında bir adet banyo bulunuyor. Bunun haricinde tam anlamıyla doğayla iç içe.

Görsel: Philip Johnson
Görsel: Philip Johnson

2. Üç tarafı camlarla çevrili bu evin arka kısmı ahşap olarak tasarlanmış. Bir de asma katı var. Üst kat yatak odası olarak düşünülmüş. Üstelik hem ormanı hem de denizi izleyebileceğiniz bir konumda.

Görsel: Zeroplus in Puget Sound
Görsel: Zeroplus in Puget Sound

3. Kim böyle bir yatak odası olsun istemez? Bambu tavanı ve cam duvarlarıyla oldukça çekici görünüyor. Üstelik küçük bir balkonu bile var. Pazartesi sendromuna veda edebilirsiniz.

Görsel: Hit-Decor
Görsel: Hit-Decor

4. Oldukça minimal dekora edilmiş bu ev bütünüyle yüksek bir zevkin ürünü. Sürgülü kapılar bahçeyle evi birbirinden ayıran geçici bir sınır oluşturuyor. Bahçeye çıkmak için sadece birkaç adıma ihtiyacınız olacak.

Görsel: Home Trend Design
Görsel: Home Trend Design

5. İki tarafı cam duvarlarla çevrili bu evin oturma salonu transparan tasarlanmış. Arka kısım ise ahşap. Mahremiyetinden vazgeçemeyenler için ne yardan ne serden geçen bir güzel örnek.

Bahçeli Evler

6. Uyandığınızda göreceğiniz ilk şey çatıdan sarkan ağaçların dalları olsa, gün güzel başlamaz mıydı? Evin kalan kısmından vazgeçecek kadar albenisi olan bir yatak odası tasarımı.

Görsel: New House of Art
Görsel: New House of Art

Belki biraz tuhaf gelebilir ama fotoğrafları beğendiğinize eminiz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu