Doğru abajur seçimi

Abajur gövdesi ve abajur başlığının mükemmel uyumunu yakalayarak, evinizin dekorasyonunu değiştirebilirsiniz.

Doğru ışıklandırma rahat yaşam için çok önemlidir. Abajurlar sadece birer ışık kaynağı değil, aynı zamanda bulunukları mekanları formları, renkleri ve materyalleri ile değiştiren dekoratif objelerdir.

Etkileyici bir abajurun olmazsa olmazı gövdesidir. Bit pazarında ve antika dükkanlarında çok farklı abajur gövdeleri bulabilirsiniz. Abajur gövdesinin formuna ve materyalin kalitesine dikkat etmeniz yeterli olacaktır. Çalışmayan bir abajur gövdesini rahatlıkla yeniden kablolayarak çalışır hale getirebilirsiniz.

Zevkinize göre bir abajur gövdesi bulduktan sonra ise, ona uygun üst bulmak gerekir. Bu birliktelik tüm mekanda uyum yaratabilecek bir birlikteliktir. Abajur gövdeleri ve abajur başlıkları üç bakımdan uyumlu olmalıdır: stil, form ve ebat. Dikkat edilmesi gereken bazı kurallar vardır. Gövde ne kadar formal ise, abajur başlığı da malzeme olarak o kadar zengin olmalıdır. Satın almadan önce mutlaka abajur başlığını ışığa tutun, çünkü bazı materyaller ışıkta bambaşka görünür.

Abajur başlığınızın formuna karar verirken, gövdeyi baz almanız gerekir. Yuvarlak hatlı gövdeler için yuvarlak hatlı abajur başlıkları uygundur. Kare veya köşeli gövdelere ise en iyi panelli abajur başlıkları uyum sağlar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu