Doğru dizaynla mutfakta yer açın

Mutfağın dolu olması hareket imkanını kısıtlar. Oysa herkes mutfakta rahat çalışmak ister. Mutfakta rahat çalışmak, pratik hareket edebilmek için mutfağı doğru bir şekilde dizayn etmelisiniz.

Mutfakta dolaplar dışında, raylı sistemlere de yer verebilirsiniz. Dolapların raflarını ince tellerle çevrili olmasına özen gösterebilirsiniz. Tel raflı dolaplarda aradığınızı daha kolay bulabilirsiniz.

Dolaplar için diğer bir seçenekte duvara monte edilen dolaplardır. Yerden yüksek yere monte ettireceğiniz dolaplar mutfakta çok yer kaplamayacağı gibi, sık kullanmadığınız eşyalarınız ve gereçleriniz içinde bir depo görevi üstlenecektir. Ayrıca dolap içlerine ekstra parçalar monte ederek, daha fazla kullanım alanı yaratabilirsiniz.

Mutfak duvarına el gereçlerinizi asabileceğiniz raflar yaptırın. Böylece gereçler tezgah üstünde yer kaplamayacaktır. Duvarın bir alanını asılabilecek mutfak aletleri için ayırın.

Çekmecelerin işlevsel olabilmesi için sonuna kadar açılıyor olmasına özen gösterin. Böylece çekmeceleri daha fazla doldurabilirsiniz.

Mutfağa televizyon sehpası koymak yerine, televizyonu duvarda yüksek bir yere, yaptırdığınız bir setin üstüne yerleştirirseniz, mutfakta oldukça yer tasarrufu sağlamış olursunuz.

Ayrıca fırın ve ocağı ayrı kullanmak yerine set üstü ocakları tercih edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu