Dolap düzeninde askı kullanımı

Gardırop düzenini oluşturmanın en iyi yollarından biri de askı kullanımıdır.

Giysilerin asılarak saklanılması gerekiyorsa, dolap içinde farklı uzunluklar için birkaç askı borusuna yer açılması önerilir.

İki katlı asma yeri olan gardırop sisteminde, kısa olan giysilerin üst askıya, daha uzun olanların ise alt bölüme asılması önerilir.  Ayrıca, gece elbisesi ve palto gibi daha uzun olan kıyafetler için farklı bir bölüm oluşturulması tavsiye edilir.

Giysilerin kategorilere göre ayarlanması ve  asılması, kullanım kolaylığı sağlar. Ne kadar iyi sınıflandırılır ise, o kadar rahat edilir.  Örneğin gömlekleri kısa ve uzun kollular şeklinde ya da abiye ve günlük kıyafetler olarak ayrılabilir.  Kıyafetler,  kendi içinde renklerine göre de dizilebilir.

Çanta, ayakkabı ve takılar için, askılı düzenleyiciler kullanılabilir. Bunun için piyasada birçok seçenek arasından ihtiyaca göre seçimler yapılabilir.

Dolap kapaklarına da asılabilen pratik askı modelleri ile kemer, fular ya da küçük gece çantalarına yer oluşturulabilir.  Katlı askılık sistemleri etek, bluz ve pantolonları bir arada asabilmek için oldukça kullanışlıdır. Ayrıca, askı sisteminin yeterli gelmediği durumlarda, cepli ya da gözlü hurçlar da kullanılabilir. Bunun için, askılı bölümün alt rafı en uygun alan olduğundan tavsiye edilir.

Siz de, bu öneriler ile dolap dağınıklığından askı kullanarak kurtulabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu