Dolap Menteşesi Nasıl Takılır?

İki parçadan oluşan dolap menteşesi takma yollarını öğrenerek, hem eskiyen eşyalarınızın menteşelerini değiştirebilir hem de kendi yaptığınız dolaplar için menteşeli kapı oluşturabilirsiniz.

Dolap menteşesi takarken, menteşeyi kaymayacak şekilde sabit tutmak önemli olduğu gibi, bu iş için ikinci bir kişiden yardım alabilirsiniz.

Menteşe Nasıl Takılır?

  1. Menteşeyi takacağınız yeri işaretleyin. Bunun için kurşun kalem ya da renkli kalem kullanabilirsiniz.
  2. İşaretlediğiniz yeri, matkap kullanarak delin. Menteşe için oluşturacağınız yuvanın çok derin olmamasına dikkat edin.
  3. Açtığınız yuvaya menteşenin derin kısmını düzgün bir biçimde yerleştirin.
  4. İki vidayla menteşeyi sabitleyin. Ardından kapak bölümüne de matkapla vida yuvaları açın. (Menteşeyi ilk olarak sabit bölüme vidalamanız, dolap kısmı ile bağlantı oluşturmanızı kolaylaştıracaktır. Bu nedenle önce sabit bölümü vidalamanız gerektiğini unutmayın.)
  5. Kapağı kaydırmadan, vidaları kapak bölümüne sabitleyin.
  6. Menteşeyi her iki tarafa da sabitledikten sonra, kapakların ayarını yapın. Vidaları sıkıp gevşeterek, istediğiniz şekilde ayar yapabilirsiniz.

Dolap menteşesini değiştirmek ya da kendi oluşturduğunuz mobilyaları kapaklı hale getirmek için dolap menteşesini kolaylıkla takabilirsiniz. Uzun kapağa sahip olan dolaplar için birden fazla menteşe kullanabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu