Dönüştürülebilen Mobil Evler

Dışarıdan bakıldığında bir aracı andıran, fakat park edildiğinde sahip olduğu teknoloji sayesinde eve dönüşebilen “mobile house” geleceğin konaklama seçenekleri arasında yerini alıyor.

Bir tır ya da kamyonetin çeştili teknolojik imkanlar kullanılarak mobil eve dönüştürülmesi, taşınabilir ev imkanı sunuyor.  Dışardan bakıldığında bir araç olan ve istenilen yere götürülebilen mobil evlerin içierisinde sabit bir evde bulunan her şey var. Geleneksel evler ile aynı konfora sahip olan mobil evler, onlardan farklı olarak isteniler yere taşınabiliyor.

mobile-house

Yatak odasından tutun oturma odasına, mutfaktan tutun da banyo, tuvalete kadar her türlü ayrıntının düşünüldüğü mobil evler yeni bir barınma imkanı sunuyor.

Daha az metrekarelerde daha özgür bir yaşam imkanına kavuşmak istiyorsanız mobil ev fikrini düşünebilirsiniz. Üstelik böyle bir mekan taşınabilir ofis olarak da kullanılabilir. İşini evden yapanlardansanız, evinizi dilediğini yere taşımak oldukça eğlenceli olacaktır.

Mobil evlerin içerisinde uydu sistemi, klima, su tankı gibi konfor sağlayan öğeler de yer alıyor. Evdeki atıklarkendi kendine temizlendiği gibi sahibi tarafından da dışarı boşaltılabiliyor. Kendi enerjisini kendi üretebilen modelleri de bulunan mobil evlere gerekirse portatif ısıtıcı bile takılabiliyor.

https://www.youtube.com/watch?v=aT-BK4PmoA8

Bir römork üzerine inşa edilen evin, hem iç hem dışı kullanılabiliyor. Uygun bir alana park edilen araç, sistemi sayesinde bir eve dönüşüyor. İki yanındaki kısımlar açılıyor ve ortaya odaları olan bir ev çıkıyor.

Duvaları güvenlik dolayısıyla güçlendirilen mobil evler, hava koşullarına karşı da dayanıklı hale geliyor. Tek katı seçeneklerinin yanı sıra dubleks seçenekleri de bulunan evler yanlızca kısa süreli kullanım için değil, uzun süreli kullanım için de gayet uygun.

Barınma seçeneklerinizi tekrar gözden geçirmek isterseniz, dönüştürülebilen mobile evler sizin için ideal bir tercih olabilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu