Dresuar Modelleri

Antreye karakter katmak istiyorsanız dekorasyonunuzda dresuar kullanabilirsiniz. İşte birbirinden dekoratif dresuar modelleri.

Eski yemek masalarınızı, dresuar olarak kullanabilirsiniz. Değiştirmek istediğiniz eski yemek masalarınızı değerlendirin. Marangoz yardımıyla, masanızı ön iki ayağı ve üst tablasının bir kısmı kalacak şekilde, dresuar şeklinde küçültün. Yeni dresuarınızı duvara monte edip, farklı renklerde boyayın. Duvarınız ile dresuarın renklerinin birbirine uyumlu olmasını sağlayın. Böylelikle hem eski masanızı değerlendirmiş, hem de dresuarınızı kendiniz yaratmış olacaksınız.

Holde bahar esintili bir karşılama etkisi yaratmak için çiçek deseni idealdir. Bahara özel renklerle çiçek desenini bir arada kullanın. Holde dresuarınızın çevresine kendi yapacağınız çiçek motifli süslemeler de tarzınızı güçlendirir.

Dar koridorlarınızı daha geniş gösterebilmek için aynalardan yararlanabilirsiniz. Aynaların altına yerleştireceğiniz dresuarlar koridora zengin bir görünüm katabilir.

Elişi süslemelerle hareket kazandırın: Dresuarınızın rengine ve tarzına uygun renkte kağıtlar seçin. Daha sonra bu kağıtlardan dilediğiniz motifleri kesin ve hazırlayın. Kelebek, çiçek, kalp motifleri olabilir. Bu kesilen parçaları, kurdele veya deri iplerle birbirine bağlayın. Daha sonra, duvara çaktığınız çivilere bu ipleri dolayabilirsiniz.

Aksesuarlarla canlandırın: Hazırladığınız kağıttan süslerle aynı renklerde seçeceğiniz aksesuarlar, dresuarınızın üstündeki boşluğu doldurur ve daha hoş görünmesini sağlar. Kağıtlarla aynı renk tonlarında bir mumluk veya kase hoş durur.

Sade bir tarz yaratın: Dresuarınız için süslemeler yaparken, fazla abartıya kaçmamaya özen gösterin. Sadelik, her zaman için daha şık durur. Ahşap, deri, kağıt gibi malzemeleri, uyumlu oldukları zaman bir arada kullanın.

Objeleri düzgün sıralayın: Dresuarın üstüne konacak aksesuarları veya objeleri uyumlu görünecek şekilde, düzgünce yerleştirin. Boy sırasına göre dizmeniz de simetrik bir algı yaratır.

Aynadan vazgeçmeyin: Dresuarın üzerinde mutlaka bir ayna bulundurun. Böylece hem holünüz daha geniş durur, hem de daha klasik bir hava yaratırsınız. 

Farklı malzemeleri bir arada kullanın: Cam, metal, ahşap, pirinç gibi farklı materyallerden objeleri, yan yana kullanabilirsiniz. Ancak birbiriyle uyumlu olmayan şekillerdeki objeleri yan yana koymayın.

Renk tonlarıyla fark yaratın: Dresuarınızın renginde objeler ve aksesuarlar kullanın. Ancak değişik tonlar kullanarak, monotonluğu kırın.

Dresuarın kullanım amacını hatırlayın: Dresuar, eskiden yemek takımlarını sergilemek için kullanılırdı. Siz de, eski antika porselenlerinizi çıkarın ve dresuarınıza yerleştirin. 

Kitaplarınızı da kullanın: Dresuarınızın üstüne eski bir roman veya sanat kitabı koyun. 

Abajur seçiminine dikkat edin: Dresuarınızın üstüne klasik bir örtü örtün ve üzerine de büyük, gösterişli bir abajur koyun. Abajur klasik tarzda olursa, şıklığınızı tamamlar.

Doğal malzemelerden faydalanın: Yaratıcılığınızı kullanarak, doğal malzemelerle farklı aksesuarlar yapabilirsiniz. Örneğin, farklı boylardaki güzel birkaç çam kozalağını boyayın ve saplarından tellerle birbirine bağlayın. El işi aksesuarlarınız, dresuarın üstünde daha çok ilgi çekecektir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu