Düğün Davetiyesi

Düğün davetiyesi seçerken hayal gücünüzü kullanarak ayrıntılara önem vermelisiniz. Böylece unutulmayacak bir davetiye tasarlayabilirsiniz.

Bir türlü istediğiniz tarzı bulamıyorsanız, ayrıntıları gözden kaçırıyorsunuz demektir. Öncelikle yol haritanızı gözden geçirin, sonra modelleri inceleyin. Düğünden sora atılmayıp yıllarca hatıra kutusunda saklanacak davetiyenizi hayal etmeye başlayın.

Düğün davetiyesi davetlilere düğünün nerede yapılacağı ve nasıl bir düğün olacağı konusunda fikir verir. Örneğin bir kır düğünü ise davetiyeniz de buna uygun olarak doğayı çağrıştıran bir tarzda olmalıdır. Model belirlerken düğün konseptinizin yanı sıra bir hikayeden yola çıkabilirsiniz. Yazı karakterinin okunaklı olması, davetiyenin mekan, zaman vs. gibi her türlü bilgiyi içermesine de dikkat etmelisiniz.

dugun-davetiyesi-modelleri

Davetiye adedi belirlerken her aile için bir davetiye verileceği düşünülerek sayı belirlenir ve genellikle bekar arkadaşlar unutulur. Öncelikle kimseyi unutmadığınızdan emin olun. Fazladan bastırmayı da ihmal etmeyin. Davetiye gönderdiğiniz aileye çok yakın bir arkadaşınız da dahilse, arkadaşınıza ayrıca bir davetiye yollamayı düşünebilirsiniz. Bu incelik hoşuna gidecektir. Davetiyeyi saklamak istiyorsanız, farklı formatta kendinize özel bir baskı da yaptırabilirsiniz.

Tasarım mükemmel, fakat kağıt vasatsa, tüm çabanız çöpe gitti demek insafsızca olmaz. Dokulu mu, ince mi, kalın mı…  Kağıtları tek tek inceleyin ve örnekleri kıyaslayın. İnce kağıt davetiyenin kalıcılığı açısından önerilmez. Dokulu kağıtlar ise doğru seçimle müthiş bir etki yaratabilir.

Düğün ve nikah ayrı günlerde yapılacaksa her iki tören için de ayrı davetiye bastırmanız gerekebilir. Böylece karışıklıkları engelleyebilirsiniz. Bazı davetliler sadece nikaha ya da düğüne gelmeyi tercih edebilirler. Nikah davetiyeniz düğün davetiyesine iliştirilmiş bir kart da olabilir. Ne kadar kişiyi davet edeceğinize bağlı olarak bu ayrıntıyı gözden geçirmelisiniz.

Kağıttan tasarıma kadar her şey fiyatı etkileyen bir unsur. Çok fazla bütçe ayıramayacağınızı düşünüyorsanız e-davetiye seçeneklerini de düşünebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu