Düğün Dekorasyon Fikirleri

Masalsı ve tam da istediğiniz gibi bir düğün hayal değil. Maliyetli olacağı endişesiyle vazgeçtiğiniz tüm fikirleri hayata geçirmenin kolay yolları var.

Düğün hazırlıkları sürüyor. Yaratıcı fikirler maliyetli olmak zorunda değil. Masalsı bir düğün organizasyonu için çok para harcamanız gerekmiyor. Detaylara yoğunlaşıp uygun çözüm önerileri ile istediklerinizi hayata geçirebilirsiniz.

Temanızı Belirleyin

Evlilik Hazırlıkları (15)
Düğün teması

Klasik bir düğün istemiyor, fakat ne yapacağınızı da bilemiyor musunuz? O halde klişeleri bir kenara bırakın. Dilerseniz sadece renkleri kullanarak bile fark yaratabilirsiniz. Düğün mekanınızı düğüne aylar kala belirlemeniz işlerinizi kolaylaştıracaktır. Hem önceden rezervasyon yaptırarak daha ekonomik bir seçenek bulabilirsiniz.

Evlilik Hazırlıkları (7)
Düğün teması

Sevdiğiniz bir şarkı, film, kitap ya da şehirden esinlenerek renklerinizi belirleyin. Düğününüzü buna göre kişiselleştirin. Masalara filmlerden detaylar koydurabilir, girişe şehrin adınızı yazdırabilir ya da mekanın muhtelif yerlerini kitaptan pasajlarla donatabilirsiniz. Hayal gücünüzü kullanın.

Eğlenceli ve İşlevsel Köşeler Yaratın

Düğün mekanının uygun bir bölümünü eğlenceli bir köşe olarak tasarlayabilirsiniz. Bu bölümde şeker büfesi, dilek ve anı kutu ve defterleri yer alabilir. Hatta bir fotoğraf çektirme köşesi bile yapabilirsiniz. Bu köşe hem konuklarınızın daha çok eğlenmesini sağlayacak hem de size eğlenceli anılar bırakmalarına vesile olacaktır.

Nikah Şekerlerinizi Kişiselleştirin

Klasik nikah şekerleri yerine konsept ürünler tercih edebilirsiniz. Hatta şekerleri minik hediyelere çevirebilirsiniz. Düğün konseptinize göre hediyenize de karar verebilirsiniz.  Kır düğünü için ağaç ya da çiçek formunda şekerler, plaj düğünü için minik yelpazeler, salon düğünleri içinse minik kartpostallar yaratıcı birer hediye olabilir.

Doğa Dostu Düğün Konsepti Seçin

Çiçekleri, ağaçları, ormanları en çok ben seviyorum diyorsanız düğünüzü doğaya taşıyabilirsiniz. Geri dönüşümlü ya da elektronik davetiyeler, kesme yerine saksı çiçekleri, nikah şekeri yerine hediyelik tohumlar sıra dışı bir düğün için iyi birer fikir olabilir.

İlk Dansınız Sürpriz Olsun

Evlilik Hazırlıkları
İlk dans

Klasik bir dans gösterisindense sıra dışı bir şova ne dersiniz? Konuklarınızı heyecanlandıracak ve şaşırtacak eğlenceli bir ilk dans düğününüzü unutulmaz kılabilir. İlk dansınız için kostüm bile düşünülebilir. Sevdiğiniz müzik tarzınıza uygun bir dans ile fark yaratın.

Mutluluklar dileriz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu