Düğün Günü Yapılması Gerekenler

Düğün hazırlıkları bitip düğün günü geldiğinde bazı aksiliklerle karşılaşmanız olası. Aksilikleri önleyip mutlu bir gün geçirebilmeniz için birkaç pratik öneriye ihtiyacınız olacak.

Düğün hazırlıkları tüm ayrıntılarıyla yapılmış olsa da gözden kaçan detaylar olabilir. Aksilikleri önlemek için birkaç öneri yeterli olacak.

Düğün Hazırlıkları

Kuaförde

Gelinliği giymeden önce kuaförde saç ve makyaj yapılır. Saç ve makyajdan sonra ise giyinmek zor olabilir. Düğün günü kuafördeyken gömlek giyin. Çıkarması kolay olacağı için saç ve makyajınız da bozulmaz.

Giyinirken

Eğer başınızdan geçirerek giyeceğiniz bir gelinlik modeli tercih ettiyseniz gelinliğinizi giymeden önce kafanıza saten bir yastık kılıfı ya da etek astarı geçirin. Gelinlik satenin üzerinden kayarak kolayca giyileceğinden saçınızı korumuş olursunuz.

Etiketler

Gelinliğinizin altına giyeceğiniz ayakkabının etiketini sökmeyi unutmayın. Pek çok gelin heyecandan etiketi çıkarmayı unutur. Ayakkabının altına bekar arkadaşlarınızın isimlerini yazarken etiketi de aradan çıkarın.

Hassas Danteller

Gelinliğinizi giymeye yardım edecek kişinin parmaklarında, ellerinde ve kollarında yüzük, saat, bilezik gibi aksesuarlar olmadığından emin olun. Çoğunlukla hassas bir malzeme olan dantelden yapıldığı için bu aksesuarlar gelinliğe zarar verebilir.

Öncelik Sırası

Gelinliğinizi saç ve makyajdan önce giyecekseniz gelinliği koruyacak bir örtü kullanmalısınız. Buradaki öncelik sıralamanızı belirleyin. Gelinliği sonradan giyecekseniz de gömlek giymelisiniz.

Dudaklara Dikkat

Ruj çok kolay çıkabilen bir makyaj malzemesi olduğundan gün boyunca birkaç kez yenilenmelidir. Rujunuzu bir arkadaşınıza verin ve gün içinde yenilemeniz gerektiğini hatırlatmasını rica edin.

Takılar

Takıların gelinliğin üzerine takılmasını istemiyorsanız yanınızda küçük bir el çantası bulundurun. Kadife kumaştan bir torba şık olacaktır. Güvendiğiniz bir kişiyi bu çantanın emniyetini sağlama konusunda görevlendirin.

Ayaklar

Gelinler düğün gününün en çok yorulan kişisidir. Şıklıklarından taviz vermemenin yanı sıra rahatlıklarını göz önünde bulundurmalıdırlar. Günün ilerleyen saatleri için yanınızda yedek bir ayakkabı bulundurun.

Tüm bunların yanı sıra moral çok önemlidir. Dans edin, gülün ve bol bol eğlenin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu