Düğün Hazırlıkları Listesi

Düğün hazırlıklarına başlarken elinizde bir yapılacaklar düğün hazırlıkları listesi bulunmalı. Hangi tedarikçilerle irtibat kurmanızı gerektiren bir liste işlerinizi kolaylaştırır.

Düğün hazırlıkları sürüyor. Mekan, hediye, fotoğrafçı, gelinlikçi derken görüşülecek her kişi ya da gidilecek her yeri listenize not edin. İşlerin ne kadar kolaylaştığını göreceksiniz.

Düğün Hazırlıkları Listesi Yapalım

Mekan

Katılımın daha kolay olabilmesi için düğünler genellikle hafta sonları yapılır. Bu da gün sayısını azaltmaktadır. Dolayısıyla dilediğiniz mekanın dilediğiniz tarihte dolu olmasını istemiyorsanız elinizi çabuk tutun. Önceden yer belirleyip rezervasyon yaptırın.

Organizasyon ve Yemek

Yer belirledikten sonra organizasyon firmalarıyla görüşüp gün ve yer bilgisini iletin. Yoğunlukları sebebiyle bu süreci öne almanız faydalı olacaktır.

Evlilik Hazırlıkları (2)

Alyans ve Takı

Genellikle son zamanlara bırakılan takı alışverişini, öne çekebilirsiniz. Bu alışverişi aradan çıkarmanız iş yükünüzü de hafifletir.

Gelinlik – Damatlık

Uzun sürecek provalar nedeniyle ne kadar erken karar verilirse o kadar iyi. Model seçimi bile başlı başına bir süreçtir. En az altı ay önceden gelinlik alışverişine başlamak gerekir.

Davetiye – Nikah Şekeri

Davetlilerin belirlenmesi ve davetiyelerin bastırılması da vakit varken aradan çıkarılması gereken başlıklardandır. Özel bir tasarım yaptıracaksanız matbaaya belli bir süre ayırmanız gerekir.

Fotoğraf ve Video

Bu mutlu gününüzün en güzel şekilde kaydedilmesi, geleceğe güzel anılar taşıyabilmek için oldukça önemli. Fotoğrafçılar özellikle yazın çok yoğun olmaktadır. Önceden kişi belirleyip çekim hakkında fikir alışverişinde bulunun.

Evlilik Hazırlıkları (1)

Müzik

Düğününüzde çalacak müzisyenler ya da DJ’leri belirleyin. Nasıl bir program istediğinizi kendilerine iletin. Repertuara birlikte karar vermek isteyebilirsiniz.

Çiçekçi

Düğün konseptinizi belirlediyseniz çiçekçinizi de belirleme vakti gelmiştir. Özellikle büyük bir çiçekçi ile çalışacaksanız önceden randevu almakta fayda var.

Pastacı

Konsept bir pasta yaptırmak istiyorsanız pastacınızı belirlemeyi sona bırakmayın. Pastacılar haftada belli adet pasta yaparlar, bu listeye girmek için erken davranmalısınız.

Kuaför

Gelin ve damadın asla riske etmek istemeyeceği en önemli başlık kuafördür. Günümüzde artık sadece gelinlerin değil, damatların da önem verdiği bir konu olan kuaför için önceden yer belirleyin. Prova yapmak da isteyebilirsiniz.

Ulaşım

Gelin arabanızın modeline karar verdikten sonra nereden temin edebileceğinizi araştırmalısınız. Düğün tarihinize göre aracı önceden rezerve edin.

Evlilik

Balayı

Önceden rezervasyon yaptırmak avantajlıdır. Nereye gideceğinize karar verdiyseniz balayı paketlerinden faydalanabilirsiniz. Vize gerektiren bir yere gidiyorsanız, işlemlerinizi önceden yapmak olumsuz bir durumla karşılaşma riskini de ortadan kaldırır.

Dans Dersi

Dans hocasından birkaç ders almak yeterli olacaktır. Bunun için de bir dans okulu belirleyip önceden randevu almanız gerekir.

Düğün hazırlıkları listesi hazır. Mutluluklar dileriz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu