Düğün Müzikleri Nasıl Seçilir?

Düğün müziğinize karar vermekte zorlanıyor ve klasik parçaların dışına çıkmak istiyorsanız, düğününüzün her aşaması için ayrı bir şarkı belirlemelisiniz.

Düğün hazırlıkları sürüyor. Sıra düğün müziklerini seçmeye geldi. Her düğünde çalan müzikleri kullanmak istemiyorsanız, her detayı ayrıntılı şekilde düşünmelisiniz.

Düğün temanıza göre seçim yapmanız seçim yapmalısınız. Bunun yanı sıra sizin için önemli olan bir şarkıyı da düğünün ilerleyen zamanlarında kullanabilirsiniz. Toplamda giriş, dans ve pasta olmak üzere 3 seçim yapmanız gerekiyor.

Giriş Müziği

marriage-918864_1280

Düğün mekanına giriş yaptığınız an çalacak olan müziktir. Bu müzik ile arz-ı endam edeceğiniz için, giriş müziğinin etkileyici olması gerekir.  Hem aileniz hem de arkadaşlarınız sizleri gelinlik ve damatlıkla ilk kez bu aşamada görecek. Dolayısıyla etkili bir giriş düğünün devamı için de iyi olacaktır.

İlk Dans Müziği

gelin damat

Müstakbel eşinizle yeni hayatınızın ilk dansını yapacağınız müziğin size özel olması gerekir. Sizin için özel bir anlamı olan bir şarkı bu an için ideal olacaktır. İlk dansınızın hakkını verecek bir seçim yapmalısınız. Hafızanızı tazeleyin. Onu özlerken ya da beklerken dinlendiğin şarkı hangisiyse ilk dans müziğiniz de o şarkı olabilir.

Pasta Müziği

easyweddings-com-au
Görsel: easyweddings.com.au

Gelelim düğünün en eğlenceli anlarından birine. Sıra düğün pastasını kesmeye geldi. Bu an olabildiğince eğlenceli olmalı. Seçiminizi de bu yönde yapmalısınız. Davetlilerin mutlulukla sizi izlediklerinden emin olun.

Mutluluklar dileriz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu