Düğün Pastasında Son Trendler

Fotoğraflısından çiçeklisine, komiğinden geometrik desenlisine pek çok yeni düğün pastası çeşidi, klasik düğün pastalarının yerini alıyor.

Düğün hazırlıkları tüm hızıyla sürüyor. Düğünün en tatlı anı şüphesiz düğün postasının salona getirildiği andır. Dev bir düğün pastasının salona girişinden kim etkilenmez ki? Peki düğün pastanıza karar verdiniz mi? Düğün pastası konusunda son trendler nelerdir?

Son Trend Düğün Pastaları

Mimari Tasarımlar

Düğün Pastası (6)

Dışarıdan bakıldığından bir şaheseri andıran bu sıra dışı tasarımlar sizi gölgede bırakabilir. Görünümündeki şıklık ile tüm düğünün belirleyicisi olabilir. Birbirinden farklı ve ilginç fikirler tasarımlarla birleşerek ortaya görkemli bir pasta çıkarıyor. İlham alabileceğiniz birkaç örneği sizlerle paylaşıyoruz.

Cupcake Pasta

Düğün Pastası (12)

Bir kişiye sunulmak için hazırlanan küçük bir kek türü olan cupcake; genellikle küçük, ince bir kâğıttan veya alüminyumdan yuvarlak kek kalıbında pişirilir. Peki dev bir cupcake kulesine ne dersiniz? Damakları bayram ettirecek lezzetiyle cupcake düğününüz için sıra dışı bir alternatif olabilir. Üstelik görünümüyle de oldukça iddialı.

Makaron Pasta

Dünyanın birçok ülkesinde yapılan ve afiyetle yenen bir tatlı olan makaron; acıbadem kurabiyesidir. Fındıklı makaron, cevizli makaron gibi birçok çeşidi vardır. İsteğe göre fındık, ceviz, badem eklenerek şeker ve yumurta beyazı ile yapılır. Davetlileri oldukça şaşırtabilecek rengarenk çeşitleriyle makaron ikramı, akıllardan çıkmayacak bir alternatif olabilir.  Dilerseniz renklerden bir tasarım bile yaptırabilirsiniz.

Düğün Pastası (11)

Çikolata ve Meyveler

Çilek mevsimi gelsin diye dört gözle beklediğinizi biliyoruz. Çikolata da hepimizin vazgeçilmezlerinden. O halde bu iki müthiş malzemeyi neden bir araya getirmeyelim? Sadece çilekle değil, çikolata pek çok meyveyle uyumlu bir birliktelik oluşturabilir. Davetlilerinize hafif bir tatlı ikram etmek istiyorsanız meyve çikolatanın uyumundan faydalanabilirsiniz. Üstelik bu pasta oldukça ekonomik olacaktır.

Düğün Pastası (9)

Minyatür Gelin ve Damat

Yalnızca düğün arabanızda değil pastanızda da minik gelin ve damat figürlerine yer verebilirsiniz. Bu minyatürleri pastada birer adet kullanabileceğiniz gibi, her bir dilim için birer adet olarak da yaptırabilirsiniz. Beyaz bir zemin üzerinde minik biblolara çok şık görünecektir.

Düğün Pastası (8)

Komik Pastalar

Çılgın fikirlerin adresi tam da sizseniz komik pastalar tam da sizin isteyeceğiniz türden bir alternatiftir. Hayal gücünüzü sınırsızca kullanabilirsiniz. Tasarımcı bir arkadaşınızın çizdiği modeli, pastacınız bir konsept haline getirebilir. Bu konuda aklınıza eseni yapmakta özgürsünüz. Herkes evine pasta hakkında ilginç fikirlerle dönecektir. Eğlenceli olun.

Düğün Pastası (7)

Mutluluklar dileriz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu