Dünyadaki Dekorasyon Trendleri

Dünyanın dört bir yanındaki güncel dekorasyon trendleri, kendi evinizi dekore ederken size de fikir verebilir.

 Dünyadaki güncel dekorasyon trendlerini takip ederek, farklı fikirler edinmek mümkün. Ülkelere göre değişiklik gösteren dekorasyon trendleri zaman içinde de farklılık gösteriyor.

Almanya: Yeni Zerafet

Bakır, altın ve kadife gibi malzemelerin kullanıldığı ve Art Deco etkileri taşıyan bu yeni dekorasyon trendinde birkaç tane çarpıcı parça bulunuyor.

Amerika Birleşik Devletleri: Çarpıcı Işıklandırma

Çarpıcı ışıklandırma armatürleri, güncel dekrasyon trendindeki en popüler parçayı oluşturuyor. Işıklandırma armatürlerinin sadece açıkken değil, kapalıyken de son derece çarpıcı görünmesi hedefleniyor. Art Deco stilindeki şamdanların yanı sıra, geometrik formlu ışıklandırma objeleri de revaçta.

Dekorasyon Trend

Güney Afrika: Yeni Lüks

Güney Afrika evleri, güncel dekorasyon trendine uygun olarak, çarpıcı renkler ile büyüleyici kumaş ve dokumalar sayesinde lüksü yeniden tanımlıyor.

Hindistan: Zanaatların Dönüşü

Hindistan’daki dekorasyon trendinde global sanat, kültürel motifler ve özel tekniklerle duvarlar, halılar ve ev tekstili yeniden hayat buluyor.

İspanya: Sofistikasyon ve Tazelik Birarada

İspanya’daki güncel trendde, geleneksel dekorasyon elementleri ile seramik ve renkli ev tesktili gibi taze ve genç unsurlar biraraya geliyor.

İtalya: Endüstriyel Malzemeler

İtalyanlar son dönemde metal gibi endüstriyel malzemeleri ev zanaati ile birleştiriyor. Ahşap, deri ve yarı değerli taşlar ,metal ve ipeğin yansıttığı ışık ile harmanlanıyor.

Japonya: Yeşil İç Mekanlar

Japonların doğaya olan tutkusu bu güncel dekorasyon trendinin temelini oluşturuyor. Özellikle şehirde yaşayan Japonlar, sahip olmadıkları bahçeleri, evlerinde yaratmaya çalışıyor ve evlerini yeşil bitkilerle dolduruyorlar.

Meksika: Yeni Vintage

Meksika’daki güncel dekorasyon trendinde Meksikalılar evlerini dekore ederken, normun dışına çıkarak, kendi kişiselleştirilmiş alanlarını yaratmayı hedefliyor. Tarihe tanıklık etmiş vintage parçalarla yeni dekoratif unsurları birlikte kullanarak, yeni vintage bir ortam yakalıyorlar.

Rusya: Eski ve Yeninin Karışımı

Rusyada tarihe duyulan özlem, dekorasyonda da yerini buluyor. Yeni ve eski objeleri birarada, uyum içinde kullanmak Rusya’daki güncel dekorasyon trendini temsil ediyor.

Yunanistan: Çimento Harcı

Kikladik mimariden kalan bir uygulamanın yeniden canlandırılması olarak, duvarları çimento benzeri bir harç ile kaplamak Yunanistan’daki güncel dekorasyon trendi. Bu harç, mevcut duvarların üzerine incecik bir tabaka halinde sürüldüğünde, uygulandığı alanı adeta bir heykele dönüştürüyor.

Dünyanın çeşitli ülkelerindeki güncel dekorasyon trendleri genel anlamda, yeni ile eskiyi biraraya getiren eklektik bir eğilime işaret ediyor. Çarpıcı dekorasyon objeleri ile özenle seçilmiş kumaş ve dokumalar, dekorasyonu kişiselleştirerek, fark yaratıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu