Duş Başlığı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Duş başlığı seçerken, banyonuzdaki şık görüntünün yanı sıra, kullanım kolaylığı ve tasarruf gibi özellikleri de göz önünde bulundurmalısınız.

Duş başlığı zamanla kireç, pas ve kirin birikmesi sonucu tıkanır ve kötü bir görünüm alır. Sağlıklı bir duş için duş başlığınızı temizlemeniz gerekir.

Öncelikle suyu vanadan kesin ve temizlenmesi gereken duş başlığını sökün. Söktüğünüz duş başlığını temizlemek için su deliklerinin üstüne kaynar su dökün. Daha sonra, bir kapta kireç ve kir çözücü bir deterjanı kaynar su ile karıştırıp duş başlığını bu suda bir süre bekletin. Sıcak sudan çıkardığınız duş başlığını soğuk, temiz su ile iyice durulayın.

Duş başlığındaki kireci temizlemek için başka bir yöntem daha var. Duş başlığını yerinden çıkarın ve sığabileceği büyüklükte bir tencerenin içine koyun. Başka bir kapta bir litre su ve bir bardak sirkeyi kaynatın.

Bu karışımı duş başlığının üzerine dökün. Duş başlığını bu tencerede bir gece bekletin. Sıcak su, plastik duş başlıklarına zarar verebilir. Bu sebeple plastik duş başlıklarını sıcak suda bekletmeyip sadece suyun içine belli sürelerle sokup çıkarabilirsiniz.

Banyonuz için duş başlığı alırken dikkat etmeniz gerekenler

Sabit duş başlıkları, duvara monte edildiği için, elle tutmak mümkün değildir. Duş alırken, suyun her tarafa dağılarak, etrafı ıslatabilir. Sabit duş başlığı alırken, çocuklarınızın kullanım kolaylığını göz önünde bulundurun. Sabit başlık olduğu ve sadece suyun aktığı yerde etkili olacağı için, fazla su harcanmasına neden olacaktır.

Elle tutulabilen duş başlıkları, duvara ayarlanabilir bir mekanizmayla asılı olacağı için, kullanımı daha kolaydır. Banyoda temizlik yaparken, duş başlığını, esnek hortumu sayesinde kolayca kullanabilirsiniz. Elle tutulabilen duş başlıkları, sabit duş başlıklarına göre daha fazla su tasarrufu yapmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu