Duvak Çeşitleri

Düğün aksesuarları arasında duvak gelinler için ayrı ve özel bir yerde durur. Duvak modelleri içinde duvak seçimi, en az gelinlik seçimi kadar önemlidir.

Düğün hazırlıkları sürüyor. Peki siz hangi tip duvak kullanacağınıza karar verdiniz mi? Duvaklarda da tıpkı gelinliklerde olduğu gibi klasikten marjinale çeşitli modeller vardır.

Yüzü Örten Duvak

Kısa ve yüzü örten duvak tipi en çok tercih edilen modeldir. Yüze gizemli bir hava katan bu model, dramatik ve romantik bir hava oluşmasını da sağlar. Nikahın kıyılmasının ardından damadın duvağı kaldırıp gelini öpmesini de kolaylaştırır.

Omuz Hizasında Duvak

Omuz hizasına inen bu modeli omuzları işlemeli gelinliklerle tercih edebilirsiniz. Bu model vücudun üst kısmındaki işlemeleri ön plana çıkarır. Uçuşan bir görünüm oluşturabilmek için bu modeli çift kat olarak da kullanabilirsiniz.

Dirsek Hizasında Duvak

Dirsek hizasında biten bu duvak modeli çokça tercih edilen çeşitlerdendir. Geniş bir sırt dekoltesi kullanıyorsanız, dirsek hizası duvak modelini tercih edebilirsiniz. Tam dekoltenin bitik etek kısmının başladığı yerde biten duvak hoş görünecektir.

Parmak Ucu Duvak

Gelinin kollarından aşağıya doğru sarkıp parmak ucuna kadar inen bu model adeta pelerin gibidir. Uzun gelinliklerle kullanılması önerilir. Gelinliğiniz sade ise işlemeli bir parmak ucu duvak kullanabilirsiniz.

Şapel Tipi Duvak

Baştan başlayıp ayak ucuna kadar inen ve yerleri süpüren bu modeli kullanmak zordur. Özellikle resmi düğünlerde tercih edilen bu model hareketi zorlaştırdığından pek tercih edilmiyor.

Katedral Tipi Duvak

Yaklaşık 2,5 metre boyuyla tam bir görsel şölen olan bu model iddialı gelinler için birebir.  Eğer boyunuz kısayasa bu modeli seçmeniz önerilmez.

Kuş Kafesi Duvak

Yüze nostaljik bir hava katan kuş kafesi duvak sizi bir anda 1940’lara götürebilir. Özellikle kısa saçlarla muhteşem bir uyum yakalayan bu model, tüm yüzü kapatacak şekilde de kullanılabilir.

Duvak Modelleri

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu