Duvar Dekorasyonu İçin Kendin Yap Şablonları

Odalar duvarlardan oluşuyor ve siz de dekorasyon için neler yapabileceğinizi düşünüyorsunuz. Peki duvar desenlerine ne dersiniz?

Duvarlarla ilgili fikirleriniz dekorasyonunuzun büyük bir bölümünü oluşturmalı. Çünkü eşyaların konumu da dahil olmak üzere pek çok uygulama duvarlara göre belirleniyor.

Resim ya da fotoğraf çerçeveleri, duvar kağıtları, saatler, perdeler, aynalar ya da boylar duvarlarınız için pek çok alternatif bulunmaktadır.

Duvar dekorasyonu sırasında yapılan en büyük hatalardan biri, bulunan her boşluğu bir aksesuarla doldurmaya çalışmaktır. Önemli olan; duvarda boşluk kalmayacak şekilde bir şeyler yerleştirmek değil, az ve estetik öğelerle duvarı dekore etmektir.

Duvar Dekorasyonu

Duvarınızda hayali bir dikdörtgen çizin. Bu alanın içine uyumlu şekilde tablolar, koleksiyonlar, saatler asın. Grup halinde asılan öğeler, duvarda odak noktası yaratmayı sağlar. Duvarın dört bir köşesine bir şeyler asarsanız, dikkat dağılır.

Duvarlarınız geniş ve yüksekse, el işi halılar ve kilimler ile geleneksel bir görüntü elde edin.

Çağdaş bir görünüm istiyorsanız, renkli duvar boyaları alın. Fırça ile duvara sevdiğiniz bir veya birkaç sözcüğü yazın. Düzgün yazmanız çok önemli değildir. Önemli olan sizin el yazınızla yarattığınız farklı tarzdır.

Farklı büyüklüklerde bir sürü resim çerçeveniz varsa, hepsini tek bir renge boyayarak daha estetik bir görünüm elde edin.

Fotoğraflar, resimler, saatler… Duvarınızı güzel gösteren tüm bu dekorasyon öğeleri için hatırı sayılır bir bütçe ayırmanız gerekebilir. Bunların yanı sıra duvar dekorasyonu için bir diğer seçenek ise duvar desenleri. Kendi çizeceğiniz bir desen ile duvarınızda harikalar yaratabilirsiniz.

Herkes çok iyi çizim yapamayacağı için bazı tasarımcılar desen şablonları tasarlamaktadır. Bu şablonlardan edinerek evinizin istediğiniz bir bölümünde duvarlarınızı desenler süsleyebilir.

Ayrıca bilgisayarda kendi deseninizi tasarlayarak ozalitçilerden şablon baskısı yaptırabilirsiniz. Kendi tasarımınızı yapmanız, dilediğiniz boyutlarda bir desen elde etmenizi de sağlar.

Şablonu aldıktan sonra, duvara kalem yardımıyla uygulayabilirsiniz. Ardından içini dilediğiniz renklerde boyayarak mükemmel bir dekorasyona imza atmanız mümkün.

Duvarları renklendirmek için alternatifleriniz boya veya stickerlar yalnızca değil. Duvarları renk renk çiçek tablolarıyla, neşeli bir şekilde renklendirebilirsiniz. Bunun için sevdiğiniz bir çiçek desenini internette araştırın. Dergilerde gördüğünüz bir deseni de ayırabilirsiniz. Beğendiğiniz desenin farklı görüntülerini toplayıp bir matbaaya götürün.  Dilediğiniz ebatta bastırıp, odanızın renk tonlarına uygun çerçeveler seçerek duvarınıza asın.

Duvar Desenleri

1. Bebeğiniz bir ağacın gölgesinde uyuyabilir.

John K. Anderson Design
Görsel: John K. Anderson Design

2. Duvar saatiniz görenleri şaşırtabilir.

Molly McGinness Interior Design
Görsel: Molly McGinness Interior Design

3. Yatak odanızda hayallerinize yer açın.

Sebastiano Photography
Görsel: Sebastiano Photography

4. Kuşlar evinizde havalanıyor olabilir.

Applegate Tran Interiors
Görsel: Applegate Tran Interiors

5. Çocuğunuz minik dostları filler ve zürafalar.

Iris
Görsel: Iris

6. Yemek odasında yeşilin zerafeti, ağaç ve daha fazla çiçek.

Lovejoy Designs
Görsel: Lovejoy Designs

Duvar dekorasyonunda yeni fikirlere açık olun. Birkaç desen ile tüm dekorasyonunuzda yeni bir atmosfer yaratabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu