Duvar Kağıdı Çeşitleri

Duvar kağıdı çeşitleri ile dekorasyonu tamamlayın. Evinizin duvarını ahşap kaplama, boya ya da duvar kağıdı çeşitleri ile kaplayabilirsiniz. 

Evinizi duvar kağıdı ile kaplamayı düşünüyorsanız, karar vermenize yardımcı olacak duvar kağıdı çeşitleri ve özellikleri şunlardır.

Simplex duvar kağıdı: Tek kat birinci hamurdan üretilir. Renk ve desen baskısı yapıldıktan sonra yüzeyine genel ve hafif bir gofraj uygulaması yapılır. Dayanıklılığı diğer duvar kağıtlarına göre düşüktür.

Emboss duvar kağıdı: Çift kat birinci hamurdan üretilir. Desenlere kabartma vermeye imkan tanır. Dayanıklı bir alternatiftir.

Vinil duvar kaplaması: En yaygın olarak kullanılan duvar kağıdı tipidir. Üstü PVC kaplıdır. Desenlere kabartma vermeye imkan tanır. Uygulandıktan sonra ek yerleri belli olmaz. Temizliği kolaydır. Güneş ışınlarına ve diğer dış etkenlere karşı dayanıklıdır.

Boyanabilir duvar kağıdı: Vinil esaslıdır. Defalarca boyanabilme avantajına sahiptir.

Cam tekstili: İnce cam ipliklerinin fırınlanıp, kumaş gibi dokunması ile üretilir. Uygulama öncesinde detaylı zemin hazırlığı gerektirir.

Tekstil duvar kağıdı: Üst yüzeyleri tekstil ile kaplıdır. Sunduğu renk ve doku çeşitliliği ile dikkat çekici bir dekorasyon ürünüdür. Akustik açıdan avantajlıdır.

Tekstil tabanlı vinil: Tabanı tekstilden, dış yüzeyi ise PVC’den imal edilir. Otel, restoran, mağaza gibi yoğun kullanıma maruz kalan mekanlar için idealdir. Son derece dayanıklıdır. İlk yatırım maliyetleri yüksektir.

Duvar Kağıdı Çeşitleri ile Dekorasyon

Bilinmeyene doğru yapılan her yolculuk; yepyeni sürprizlerle, keşiflerle doludur. Keşfetmenin heyecanını, tatmini yaşayan insanlar hayatlarını bir yolculuğa dönüştürürler. Haritalar ise bu yolculuğun en heyecan verici nesnelerindendir. Peki iç mekanlarınızda da dünyayı keşfetmenin mümkün olabileceğini söylesek?

Duvar kağıtları; iç mekanlar için oldukça dekoratif ve estetik çözümler yaratır. Evinizi dilediğiniz tarzda duvar kağıtlarıyla kaplayarak evinizin atmosferini tamamen değiştirebilir ve renklendirebilirsiniz. Ev için oldukça pratik ve estetik çözümler sunan duvar kağıtlarında son trend ise dünya haritaları. Her tarzdaki ev için uygulanabilir olan bu duvar kağıtları evlerinde değişiklik yapmak isteyenler için yeni çözümler sunuyor.

Duvar kağıtlarındaki son trend ile bir çok duvar kağıdı markası, dünya haritalı duvar kağıtları üretmeye başladı. Ama bunlara ihtiyaç duymadan kendi duvar kağıdınızı dilediğiniz boyutta, dilediğiniz şekilde yapabilirsiniz. Evinizde eski haritalar olabilir, ya da istediğiniz türden bir haritayı satın alabilirsiniz. Özgün ve vintage tipte haritalardan hoşlananlara ikinci el dükkanlara uğramalarını öneririz.

Yaşadığınız semtte herhangi bir ikinci el eşya satan dükkanlarda bu tarz haritalar bulabilirsiniz. Bu haritaları isterseniz çevreleterek oturma odanıza asın, isterseniz çalışma odanızın duvarlarını boydan boya haritalarla kaplayın, isterseniz de çocuk odanızda dünya köşesi yaratın.

Oturma odalarınıza modern bir görüntü katacak olan haritalar, çocuklarınızın gelişimine de katkı sağlayarak dünyaya karşı meraklarını arttıracaktır. Haritalarınızı satın aldıktan sonra geriye kalan tek şey evinizin hangi bölümünde kullanacağınıza karar vermek ve o bölgeyi haritalarla kaplamak. Kaplama işlemi sırasında haritaların düzgün şekilde yapışması ve sabit durması için tutkal kullanmanızı öneririz. Tutkalı duvarlarınıza rolo yardımıyla uygulayarak haritalarınızı yapıştırarak, evinizde yepyeni köşeler yaratabilirsiniz.

Duvar Kağıtları

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu