Foto Galeri

Duvar Kağıdı Çeşitleri

Evinizin duvarını ahşap kaplama, boya ya da duvar kağıdı çeşitleri ile kaplayabilirsiniz. 

Evinizi duvar kağıdı ile kaplamayı düşünüyorsanız, karar vermenize yardımcı olacak kağıt çeşitleri ve özellikleri şunlardır.

Simplex duvar kağıdı: Tek kat birinci hamurdan üretilir. Renk ve desen baskısı yapıldıktan sonra yüzeyine genel ve hafif bir gofraj uygulaması yapılır. Dayanıklılığı diğer duvar kağıtlarına göre düşüktür.

Emboss duvar kağıdı: Çift kat birinci hamurdan üretilir. Desenlere kabartma vermeye imkan tanır. Dayanıklı bir alternatiftir.

Vinil duvar kaplaması: En yaygın olarak kullanılan duvar kağıdı tipidir. Üstü PVC kaplıdır. Desenlere kabartma vermeye imkan tanır. Uygulandıktan sonra ek yerleri belli olmaz. Temizliği kolaydır. Güneş ışınlarına ve diğer dış etkenlere karşı dayanıklıdır.

Boyanabilir duvar kağıdı: Vinil esaslıdır. Defalarca boyanabilme avantajına sahiptir.

Cam tekstili: İnce cam ipliklerinin fırınlanıp, kumaş gibi dokunması ile üretilir. Uygulama öncesinde detaylı zemin hazırlığı gerektirir.

Tekstil duvar kağıdı: Üst yüzeyleri tekstil ile kaplıdır. Sunduğu renk ve doku çeşitliliği ile dikkat çekici bir dekorasyon ürünüdür. Akustik açıdan avantajlıdır.

Tekstil tabanlı vinil: Tabanı tekstilden, dış yüzeyi ise PVC’den imal edilir. Otel, restoran, mağaza gibi yoğun kullanıma maruz kalan mekanlar için idealdir. Son derece dayanıklıdır. İlk yatırım maliyetleri yüksektir.

Duvar Kağıtları

Bu konu hakkında fikriniz bizim için önemli

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir