Duvar kağıtları yeniden moda

Değişen modaya ayak uydurmak zor. Her gün bir yenilikle karşılaşıyoruz. Bazen de moda kendini tekrar ediyor. Eskidiğini düşündüğümüz şeyler, yeniden canlanıyor.

Tıpkı duvar kağıtlarında olduğu gibi. Bir zamanlar çoğu evin duvarlarını süsleyen kağıtlar, zamanla yerini başka malzemelere bıraktı, unutuldu. O kağıtlar şimdi yeniden, son trend olarak karşınızda…

Duvar kağıtları yeniliklerle geri döndü. Duvar kağıtlarının el boyaması, granit desenlileri, hatta gümüş, altın gibi işlemeleri bulunuyor. Kağıtlar boyayı aratmayacak sağlamlıkta üretiliyor. Üstelik yıkanabilirlik (vinil) özelliği sayesinde banyo ve mutfaklarda da duvar kağıdı kullanabilirsiniz.

Odanız için duvar kağıdı seçiminde, tek renk, desenli ya da işlemeli modelleri tercih edebilirsiniz. Duvarlarınızı tek bir kağıtla kaplayacağınız gibi, farklı iki kağıdı birbiriyle kombine edebilirsiniz. Mesela, desenli bir kağıdın arasına düz renk kağıtlar yapıştırabilirsiniz. Bu aynı zamanda odanızın sofistike bir görünüm kazanmasını sağlayacaktır.

Duvar kağıdı seçerken…

Güneş ışığına dayanıklı ve ıslak zeminlerde kullanılabilir olmasına özen gösterin. Aldığınız kağıdın aynı zamanda boyanabilir olmasına dikkat edin. Böylece duvar kağıtlarınızı değiştirmek istediğinizde, su bazlı boya ile boyayarak çok zahmete girmeden duvarlarınıza yeni bir görünüm kazandırabilirsiniz. Seçtiğiniz duvar kağıtlarının aynı zamanda duvarınıza nefes aldırabilme özelliğine sahip olması gerekir.

Duvar kağıdını seçtikten sonra sıra duvarların kaplanmasına geliyor. Duvar kağıtlarınız ne kadar kaliteli olursa olsun, iyi bir usta ile çalışmıyorsanız, iyi bir sonuç beklememelisiniz. Duvarların kaplanmasında bir sorunla karşılaşmak istemiyorsanız, daha önceden bilginiz olan kişilerle çalışabilir ya da duvar kağıdını aldığınız yere danışarak, onların önerdiği ustalarla görüşebilirsiniz.

Duvar kağıtlarınızı perdelerinizle kombine edebilirsiniz. Duvar kağıdı modelinize göre, perdelerinizi seçebilirsiniz. Mesela; duvar kağıdınız desenli ise, perde seçiminizi tek renkten yana kullanmalısınız.

Duvar kağıdı almadan önce firmalara göz atmanızı tavsiye ederiz. Firmaların sezon sonu rulolarını indirimli fiyatlara satın alabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu