Duvara Monte Çalışma Masası ile Yerden Tasarruf Edin

Konforlu ve ergonomik bir çalışma masası, zamandan tasarruf etmeye ve yapılan işten alınan verimi arttırmaya yardımcı olur.

Domus Nova
Görsel: Domus Nova

Hantal bir çalışma masası yerine estetik bir duvara monte çalışma masası da hem yerden tasarruf etmenizi hem de ideal çalışma düzenine kavuşmanızı sağlar.

Masanın ölçüsü, özellikle de yüksekliği önemlidir. Kullanıcı için ideal yükseklikte çalışma masası tercih edilmelidir. Doğru ölçü için, sandalye ile kontrol yapılabilir. Yükseklik ayarı yapılabilen bir sandalyede çözüm olabilir.

Foley Development
Görsel: Foley Development

Çalışma masalarında, bilgisayar kasası ve yazıcı olsun, dosya ve evraklar olsun, tüm üniteler için depolama alanı olması önemlidir. Duvara monte masalarda çekme bulunmayacağından dolayı portatif bir ek masa kullanabilir ya da masanızın alt kısmına raf monte edebilirsiniz.

Çalışma masalarında kullanılacak malzeme ve kitapların ağırlığı dikkate alınarak, sağlam malzemeden yapılmış bir masanın tercih edilmesi önerilir.

MASHstudios 2
Görsel: MASHstudios

Masanın Tamamlayıcı Unsurları

  • İşe odaklanmanızı kolaylaştırmak ve sağlık sıkıntılarını önlemek için, ergonomik ve şık bir sandalye seçmeye özen gösterin.
  • İşe yoğunlaşmanıza yardımcı olması için, masa ve sandalye mobilyasında açık renk tonlarını tercih edin.
  • Çalışma alanınıza ferahlık katmak için masada bitki bulundurun.
  • Göz sağlığınız ve iş veriminiz için dekoratif ve işlevsel bir masa lambası edinin.
Anthony James Construction
Görsel: Anthony James Construction

Evde en çok yer kaplayan eşyalardan biri de çalışma masalarıdır.  Masanın boyutu büyüdükçe kullanım rahatlığı da artmaktadır. Fakat hem geniş bir masaya sahip olup hem de yerden tasarruf etmek mümkün. Bunun için duvara monte masalar tam da size göre.

Duvara monte masaların tek handikapı masanın yerinin değiştirilemiyor oluşudur. Bunun için yer seçimini iyice düşünerek yapmalısınız.

Christophe Vendel
Görsel: Christophe Vendel

Duvara monte edilen rafın alt kısmı boş olacağından bu alan fonksiyonel olarak kullanılabilir. Dilerseniz kutular koyarak eşyalarınızı bu alanda depolayabilirsiniz.

Aslında bir raftan oluşan duvara monte masayı bir kabin gibi de yaptırabilirsiniz. Komple bir ünite olarak duvara çeşitli raflar monte ettirebilirsiniz.

Hem yerden kazanabileceğiniz hem de verimli kullanabileceğiniz çalışma masası ile kendinize güzel bir çalışma alanı oluşturabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu