Duvardaki İs Lekesi Nasıl Çıkar?

Bahar ayları geldi, artık kaloriferler kullanılmayacak. Peki kalorifer ya da sobalardan kalma duvardaki is lekesi nasıl çıkar?

İs lekelerini çıkarmak için doğal yöntemleri kullanabilirsiniz. Bunun için birkaç tarifimiz var:

  1. Yöntem

Limon suyu 2 bardak suyun içine karıştırılır. Temiz bez bu karışımın içine batırılır ve sıkılarak kullanılır. Duvardaki is lekesi silinerek çıkarılır. Gerekirse is lekesi olan bölge birkaç kez silinmelidir. Ardından mutlaka su ile durulama yapılması gerekir.

  1. Yöntem

İsli duvarların silinme ve temizlenme işlemleri oldukça yorucudur. İs lekesi olan dubarlarda yukarıdan aşağıya kadar silmek gerekir. Duvardan is lekesi nasıl çıkar kapsamında yukarıda bulunan malzemeler bir kovanın içinde karıştırılır. Ardından bez yardımı ile tüm duvarlar temizlenir. Bu karışım oldukça etkili olduğu için yormadan temizliğin bitmesine olanak sağlar. Ardından mutlaka durulama yapılmalıdır. Durulama sonrasında kurulama atlanmaması gereken bir adımdır.

  1. Yöntem

Bir kovanın içine doldurulan ılık suyun içinde Arap sabunu belli bir miktar dökülür ve karıştırılır. Ardından karışımın içine bol miktarda karbonat dökülür. Temiz bir bez karışıma batırılır ve silme işlemi yapılarak duvardan is lekeleri temizlenir. Karbonat beyazlatma özelliğine sahip olduğu için is lekeleri nasıl çıkar kapsamında oldukça etkilidir.

Bu yöntemleri kullanarak duvardaki is lekelerinden kurtulabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu