Duvarları, Sanat Eserleri ile Renklendirin

Duvarları sanat eserleri ve fotoğraflarla renklendirmek, bir evin dekorasyonunu tamamlar ve mekana canlılık katar. Kişiselleştirmenin en etkin yöntemlerinden biri duvarları kendi seçimleriniz ile renklendirmektir.

Evinizin duvarlarını sanat eserleri ve fotoğraflar ile hareketlendirebilir, renk katabilir ve canlılık verebilirsiniz. Doğru seçimleri yapmak ve parçaları doğru şekilde asmak duvarlarınıza yeniden hayat verecektir.

Önce Hazırlık Yapın

 • Elinizdeki tüm sanat eseri ve fotoğrafları bir araya toplayarak, seçim yapın. Karar verirken, seçeceğiniz parçaların birlikte uyumlu olmasına özen gösterin. Tercihlerinizi yaparken, evinizin genel atmosferini, renkleri ve yaratmak istediğiniz etkiyi göz önünde bulundurun.
 • Seçtiğiniz parçaları nereye asacağınıza karar verin. Evin tüm duvarlarını sanat eserleri ve fotoğraflarla doldurmak boğucu bir hava yaratabilir. Bu nedenle, tek bir duvar seçerek, bu duvar üzerinde istediğiniz etkiyi yaratacak görsellerle doldurmayı deneyin.

Tüm Görselleri Organize Edin

 • Elinizdeki tüm sanat eseri ve fotoğrafları yere dizin. Bunları farklı şekillerde yanyana dizerek, içinize sinen kombinasyonu yaratmaya çalışın.
 • Bir galeri oluştururken, öncelikle bir parçayı merkez olarak belirleyin. Diğer tüm parçaları bu merkezin etrafında konumlandırın. Doğru dengeyi yakalamaya çalışmalısınız.
 • Odanın genelindeki havayı baz alın. Modern bir oda ise, duvarda da aynı hissi devam ettirmeniz gerekir. Odayı tamamlayıcı nitelikte seçimler yaptığınızdan emin olun.
 • Birçok parçanız standart bile olsa, bir parçanın diğerlerine göre daha değerli olması da genel anlamda koleksiyonu yukarıya taşır. Mümkünse, bir parçaya yatırım yapın ve diğer tüm parçalarınızı bu merkez parçanın etrafında konumlandırın.
 • Bütçe ayırdıysanız, bu bütçeyi çerçeveler için kullanın. Çerçeveler ve pasparto gerçekten de sanat eseri ve fotoğrafların görünümünü büyük ölçüde etkiler.

Duvara Uygulayın

 • Seçtiğiniz sanat eseri ve fotoğrafları duvara asmak için bir kişiye daha ihtiyacınız var. İkinci kişi, siz parçaları asarken, ikinci göz olmalı ve görsellerin yamuk asılıp asılmadığını kontrol etmelidir.
 • Merkez parçayı yaklaşık 1,5 metre yukarıya asın. Eğer bir koltuk ya da masanın üzerine asıyorsanız, mutlaka dikey ve yatay olarak ortalanmış olmasına dikkat edin.
 • Asarken işlemlerin aksamaması için elinizin altında çerçeve asma aparatlarını hazır bulundurun. Ekstra aparatlar, gerekli olması halinde işinizi aksatmanızı engelleyecektir.
 • Ağır ve pahalı bir parçayı asacaksanız, çok daha özenli davranmalı ve doğru şekilde asabileceğinizden emin değilseniz, bir profesyonelden yardım istemelisiniz.

Evinizin belirli duvarlarını sanat eserleri ve fotoğraflarla zenginleştirerek, hem yaşadığınız mekanı kişiselleştirmiş, hem de duvarlara hayat vermiş olursunuz. Renk, şekil, stil gibi farklı unsurlarla oynayarak, çok değişik alternatifler yaratabilir, evinizin atmosferini istediğiniz şekilde değiştirebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu