Duvarlarınızı kültür taşı ile hareketlendirin

Siz de duvarlarınıza doğal görünümlü taşlar yerleştirerek, evinize bambaşka bir hava katabilirsiniz.

Duvar kâğıtları, renkli boyalar, bazen ne yapsanız evinizde istediğiniz etkiyi bir türlü yaratamazsınız. Salonunuzda, banyonuzda, bahçenizde ya da terasınızda kısacası istediğiniz her yer de uygulanabilen kültür taşı, hem doğal görünümü ile hem de kaliteli duruşu ile büyüleyici bir atmosfer oluşturuyor.  Bunun dışında ısı yalıtımı konusunda da başarılı olan kültür taşları, kışın soğuk havanın, yazın sıcak havanın etkilerini aza indirir.

Kültür taşları evin nerelerinde ve nasıl kullanılabilir?

Kültür taşlarını odanızın dört duvarına uygulayabileceğiniz gibi, tek duvara ya da tavana ve tek duvara da uygulayarak kullanabilirsiniz. Ayrıca uzun koridora sahipseniz burayı da kültür taşları ile dekore ederek büyük tablolarınızı, fotoğraflarınızı sergileyebilirsiniz.

Kültür taşları ile kapladığınız duvarı, daha sonra beyaz gibi renklere boyayarak renk değişikliği yapmanız da mümkün.

Kültür taşları nasıl üretilir?

Peki, yaşam alanlarına doğal görünüm sağlayan bu taşlar nasıl üretiliyor? Gerçek doğada bulunan, duvar oluşturmaya yatkın, farklı boyutlardaki ve şekillerdeki taşlar toplanarak birebir kalıpları çıkarılıyor. Daha sonra bu kalıplara pomza, kum ve çimentodan oluşturulan harç dökülüyor. Ardından kuruyan karışım taş haline geldikten sonra boyama işlemi yapılıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu