Duvarlarınızı resimlerle canlandırın

Evinizdeki duvarları doğru resim,çerçeve ve asma noktasını bularak canlandırabilirsiniz.

Evinizde duvarlara astığınız resimler sadece dekorasyon anlamında mobilyalarınızla bütünlük sağlamakla kalmaz, aynı zamanda duvarlarınıza hayat verir. Duvarlarınızı süslemek için seçeceğiniz resimlerin her gün görmekten keyif alacağınız resimler olması önem taşır. Güzel bir reprodüksyon, orijinal bir tablo, bir aile fotoğrafı, kuru bir yaprak, ya da bit pazarından bulduğunuz eski bir baskı ile duvarlarınızda kendi stilinizi yansıtabilirsiniz.

Duvarlarınızı giydirirken ilk dikkat edilecek nokta doğru çerçeveyi bulmaktır. Doğru seçilmiş bir çerçeve en basit resmi bile ortaya çıkarır ve odaya uyum sağlamasına olanak verir. Çerçeve seçimi çok önemli olmasına rağmen, asla içindekini bastıracak kadar öne çıkmamalı, aksine çerçevelediği resmi tamamlayıcı nitelikte olmalıdır.

Resimlerin asılacağı yerlerin belirlenmesi de diğer önemli noktadır. Evde sıcaklık ve informalite daha ön planda olduğu için genellikle resimleri göz hizasında asmak iyi bir yöntemdir. Resimleri daha da aşağıya, bel hizasına çekerek, mobilyalarla etkileşime girmelerini sağlayabilirsiniz. Eğer evinizde yüksekte dikkat çekmek istediğiniz bir detay varsa, bunu da o alana resim asarak başarabilirsiniz. Duvardaki resim gözü alır ve dikkat odağı oluşturur.

Önemli resimlerin tek başına asılmaları önerilmekle birlikte, çizim, fotoğraf ve baskılar genellikle grup halinde daha iyi sonuç verir. Birlikte, tek tek yaratacakları etkiden daha büyük bir etki yaratırlar.

Duvarlarınıza biraz zaman ayırarak, doğru resimleri, çerçeveleri ve asılacak yerleri belirleyebilir ve evinizdeki duvarları canlandırarak ev dekorasyonunuzda büyük bir fark yaratabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu