Duvarlarınızın değişime hazırlanması

Duvar kâğıdının değiştirilmesi ya da duvarlara boya yerine kâğıt uygulanması için, duvar yüzeyinin hazırlanması gerekmektedir.

Duvar yüzeyleri değişim için belli aşamalardan geçirilmelidir. Bunun için öncelikle, duvar kâğıdı uygulanacak odada, duvar ve tavan üzerindeki onarımlar tamamlanmış, tavan boyası, kartonpiyer ve döşeme işi bitmiş, kapı ve pencereler takılmış olmalıdır.

Bunlarla beraber, parkeler döşenmeli, süpürgelikler duvar kâğıdından sonra yapılmalıdır. Elektrik priz ve anahtarlarının iç üniteleri takılmalıdır.

Kaplanması düşünülen duvar yüzeylerinin kuru, temiz olması ve nemli olmaması gerekir. Önceden kaplanmış duvar kağıdı var ise sökülmeli, kabarmış eski boya ve macunlar kazınmalıdır.

Kırıklar, çatlaklar ve kazınmış bölgeler alçı sıva ya da saten alçı ile tamir edilmelidir. Ardından tüm yüzeye saten alçı macun yapılarak, zımparalanmalıdır. Bu yüzeyin üzerine bir kat astar sürülür. Koyu renk duvar kâğıdı kaplanacak yüzeylerin, duvar kâğıdı rengine yakın, bir kat plastik boya ile boyanmasında fayda vardır.

Siz de, bu bilgiler dâhilinde duvarlarınızı kâğıt uygulamasına hazır hale getirebilirsiniz

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu