DVDlerin Düzeni

DVDlerinizin hep düzenli olmasını istiyorsanız, konularına göre ayırabilir, her kullanımdan sonra mutlaka yerine kaldırabilirsiniz.

Evinizdeki DVDlerin düzenini sağlamak için en önemli yöntem sürekliliği olan bir sistem bulmanızdır. Tüm DVDleri bir yerde bulundurmak sizin için yeterli düzeni sağlamıyorsa, biraz daha detaylı bir sistem oluşturabilirsiniz.

  • Tüm DVDleri yerinde sabitleyen bir DVD standı kullanabilirsiniz.
  • Disklerinizi konularına göre organize edebilirsiniz: dram, komedi, aile, aksiyon gibi. Bunu yaparken, DVD kapaklarının da konuya göre ayrıştırılabilir olmasını tercih ederseniz, her konu için farklı bir renk kodu belirleyerek, tüm kapakların görünür bir yerine, o renk kodunda daire bir etiket yapıştırabilirsiniz. (örneğin; dram filmleri için kırmızı, komedi filmleri için yeşil gibi)
  • Geniş bir DVD koleksiyonuna sahipseniz ve yer konusunda sorun yaşıyorsanız, DVDlerinizi kapaklarından çıkartarak, DVD poşetlerinde muhafaza edebilirsiniz. DVD poşetlerinin üzerine de renk kodlu etiketler yapıştırabilir ve her konudaki DVDleri bir arada yerleştirerek, düzen sağlayabilirsiniz. Alternatif olarak, her konu için ayrı bir DVD çantası kullanabilirsiniz. Bu çantaların uygun modellileri rafınıza rahatlıkla sığacaktır.
  • Para ve yerden tasarruf yapmak için arkadaşlarınızla DVD değiş tokuşu yapmayı da değerlendirebilirsiniz.

DVDlerinizin düzenini sağlamak için tercih ettiğiniz yöntem her ne olursa olsun, DVD izledikten sonra, kolaylıkla yerine geri koyabilmeniz mümkün olmalıdır. Aynı sistemi DV, Blu-ray ve video oyunlarınız için de kullanabilirsiniz. Böylece, DVDlerinizin sürekli düzenli olması kaçınılmazdır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu